Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mi lehet a bokámmal?

Mi lehet a bokámmal?

Figyelt kérdés

Gördeszkázás közben sajnos délelőtt kiment a bokám. Akkor nem gondoltam komolynak, mert rátudtam állni. Nagyjából 1-2 órával később már éreztem, hogy fáj, de folytattam a deszkázást. Aztán hazajöttem kajálni (nagyjából 5 percre lakom a helyszíntől) és nem volt szerencsés a cipőlevételem. Csúnyán be volt dagadva a bokám és bevolt kékülve/zöldülve. Miután megpihent már rálépni is csak fájdalmak árán tudtam. Lepihentem, elkezdtem jegelni. Mostanra a duzzanat minimálisan lejjebb ment, de az elszíneződés egyre sötétebb lett és a bokám is egyre jobban fáj.


Az apám pedig három óra múlva ér haza. Ő tud/tudna bevinni a sürgősségire


Addig mit tudok még csinálni? Elég a pihentetés és a jegelés? Mi lehet ez?



2023. júl. 29. 19:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Mielőbb orvos, mert az, hogyha be van dagadva és el van színeződve önmagában nem jó jel. Remélhetőleg nincs törés, de lehet szalagszakadás.
2023. júl. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Szülőnek szólj, mi történt, hátha korábban haza tud jönni.

Hány éves vagy? Ha megfelelően idős vagy hívj taxit és irány az ügyeletes baleseti kórház (Bp-en a János).

2023. júl. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!


Budapest tőlünk 27 km (sóskútiak vagyunk). Anyu mindjárt itthon van. Apu pedig nem vihet be az üzembe telefont. A céges számot pedig csak anyu tudja. 16 éves és fiú.

2023. júl. 29. 20:19
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Remélem, hogy még ma elmentek orvoshoz. Sajnos a szalagszakadás a minimum, de a törés sem kizárt. Addig lehetőleg ne állj rá és pihentesd!
2023. júl. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Jó eséllyel az is a János kórházhoz tartozik, még Vácról is oda kell járniuk.

Ha felhívod a 112-t meg tudod kérdezni, melyik a hozzátok tartozó baleseti ügyeletes kórház. Legalább ennyivel előrébb lennétek, tudnád, hová kell menni. Személyit, tb kártyát vigyél, és ha nem töltötted be a 16-ot akkor csak gyerek balesetire mehetsz.

2023. júl. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Igen, a Jánosba kell menni. Gyerek és felnőtt traumatológia kön helyen van!

[link]

2023. júl. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
*külön (kön helyett)
2023. júl. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Budapest nyugati agglomerációja vagyunk. (Érd és Tárnok mellett)
2023. júl. 29. 20:41
 9/19 A kérdező kommentje:
Közben anyu már hazaért. Már hívta aput is, de még nem érte el (nem adták át a telefont neki).
2023. júl. 29. 20:59
 10/19 A kérdező kommentje:
Anyu elérte ugyan időközben aput, de nem tud eljönni előbb, így taxit hívtunk az pedig hamarosan itt van.
2023. júl. 29. 21:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!