Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mikor lesz már a régi a...

Mikor lesz már a régi a bokám? (többi lent)

Figyelt kérdés

18F

Versenyszerűen birkózom 7 éve (előtte fociztam 4 évet). Április 28-án tartott sportnapot az iskola. Többek között fociztunk is, méghozzá salakpályán, ami egyébként sem volt száraz. Az egyik felsőbb éves úgy csúszott be a labdáért, hogy nyújtott lábbal és a játékszer helyett a bokámat találta el.


A becsúszás következménye kettős külboka törés lett. Szerencsére viszont nem mozdult el egyik csont sem, így műtétre nem került sor.


Kaptam egy gipszsínt a lábamra, ami már felrakáskor lötyögött. Ezt hiába jeleztük az orvosnak, fittyet hányt rá. Május 5-én közölték, hogy nem kellően indult be a csontosodás, így véglegesítik a fekvőgipszemet és menjünk vissza 2 hét múlva. Május 19-án megkaptam a járógipszet. Akkor azt mondták, hogy 3 hétre, amiből végül 6 hét lett és június 30-án levették a gipszet a lábamról.


Július 3-14 között heti 3 gyógytornám volt, ami július 18-tól heti 1, majd augusztus 3-tól újabb speciális fizioterápiával egészült ki.


Sajnos hiába jeleztem többször is a szakembereknek, hogy gyógytorna/fizioterápia után, hogy bizony utána örülök, hogyha az ajtóig eltudok menni, mert úgy fáj a bokám. Azt is jeleztem már a gyógytornásznak is, ill. éppen tegnap (talán harmadszor) az ortopédorvosnak is, hogy sokszor reggel sem tudok rendesen lábra állni, annyira fáj. Semmilyen vizsgálatra nem küld el. Próbáltunk bejutni röntgenre, de csak decemberre kaptunk volna időpontot. Bepróbálkoztunk az MR vizsgálattal, de oda már csak jövő február.


Apu a magán egészségügyi szolgálaton gondolkodik.


Mennyire természetes az, hogy 7 hét gyógytorna valamint folyamatos itthoni tornáztatás ellenére sem tudom rendesen terhelni a sérült bokámat? (Sokszor úgy fáj, hogy még mindig mankót kell használjak - főleg reggelente) Miért nem akar az orvos (is) utána járni az okoknak?



2023. aug. 19. 06:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha van rá lehetőség magánegészségügy. Ennyit tud az állami.
2023. aug. 19. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A bokád sosem lesz 100%-os.

Mielőbb szükség lenne legalább egy röntgenre, de lehet, hogy valami speciálisabb képalkotóra, mint pl. MR

2023. aug. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Sajnos soha nem lesz olyan, mint a sérülés előtt volt.
2023. aug. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nem ártana egy röntgen! Bár egy ilyen sérülés akár 6-9 hónap gyógyulási idővel is járhat. Nekem tavalyelőtt decemberben (két ünnep között) volt bokatörésem és nagyjából 4 hónap után lett úgymond tünetmentes. Néha megérzem a frontokat, de nem vészes.
2023. aug. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!