Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Tegnap kiment a bokám, nagyon...

Tegnap kiment a bokám, nagyon csúnyán be van dagadva és nem tudok rendesen ráállni sem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Anyámék tegnap délután felmentek Budapestre (alapon Bács-Kiskunba lakunk) színházba, ill. megegyeztünk, hogy ott maradnak a mai tűzijátékra is. A kutyánk a hét elején megellett, így valakinek figyelni kell rájuk, amit szívesen vállaltam, mert imádom az állatokat.


Eredetileg mindkét felnőtt kutyát szoktuk sétáltatni utcán is, de mióta a nőstény megellett, csak a kant visszük el. Én is így tettem. Az egyik kis utcába macskát látott/érzett a fűben a kutya és elrántott. Olyan szerencsétlenül léptem, hogy a jobb bokám egyszerűen kibicsaklott. Először nem is fájt, de mire hazaértem addigra teniszlabda nagyságúra dagadt fel. Jegelni kezdtem, majd el is aludtam. Reggel arra keltem, hogy iszonyúan fáj. A felpolcolás és a jegelés ellenére a dagadás sem lohadt le, viszont szépen bekékült, bezöldült a bokám körbe. Elkezdtem vizes ruhával borogatni és továbbra is jegeltem. A helyzet nem javult. A bokám még mindig be van dagadva, ill. most már egyáltalán nem tudok arra a lábamra ráállni.


Anyuék valamikor éjjel vagy inkább hajnalban érnek haza.


Mi tévő legyek? Mi lehet a bokámmal? Eltörhetett vagy csak szalag?



2023. aug. 20. 21:21
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Menj el a kórházba, ott csinalnak röntgent!
2023. aug. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

a "csak szalag" sem túl mókás.

Menj vele a balesetire, ha elszakadt a szalag akkor műteni kell, ha eltört, lehet hogy akkor is

2023. aug. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Menj orvoshoz
2023. aug. 21. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim válasza:
Orvos mielőbb!
2023. aug. 21. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim válasza:

Remélhetőleg még tegnap elmentél vele a sürgősségire.


Nekem volt mindkettő.


- 2012-ben tesiórán távolt ugrottunk, amikor aláfordult a bokám. Először belenyilallt, majd elmúlt, de a tanár azonnal leültetett. Óra végére bedagadt a bokám. Irány a betegszoba, ill. az iskolaorvos javaslatára hívták a mentőket. A kórházban megröntgenezték és a törést kizárták. Kaptam egy gipszsínt, majd 1 héttel később, mivel nem javult sokat a helyzet, csináltak egy UH-t, amiből kiderült, hogy elszakadt a szalagom részlegesen. 3 hétre (amiből 6 hét lett) járógipszet kaptam. A bokám teljes funkciója kb. 10-12 hónap alatt állt helyre. (Az első megjegyzésem az volt, hogy "csak ne legyen törés"!)


- 2014-ben néhány nappal a tanév vége előtt egy fociedzésen egy vétlen szituációban rácsúszott az egyik csapattársam a jobb bokámra, ami reccsent egy nagyot. Már az első pillanatban tudtam, hogy nagy a baj. Azonnal mentő, kórház, röntgen. Kiderült, hogy a külboka csontom két helyen eltört. Szerencsém volt, hogy nem mozdult el a csont, így nem kellett műteni. November végén már tünetmentes voltam és edzettem.


- Nagyjából 5 hónapja üzemi balesetem volt. Törést nem, de szalagszakadást igen is megállapítottak. Azóta sem tudok dolgozni. (És most már két gyerekem van)


25F

2023. aug. 21. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Orvos látta már?
2023. aug. 21. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim válasza:
Azonnal orvos! Már tegnap reggel kellett volna! Nem zárható ki a törés sem. Egyáltalán nem jó, hogy ennyit kivártál vele.
2023. aug. 21. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Nekem is másnapra lett dagadt, bekékült és nem tudtam ráállni, 1 hétig fél lábon ugráltam otthon, aznap amikor történt még el tudtam menni a sebészetre, ott megröntgenezték, de nem volt eltörve, csak ficam volt.

Majd 1 hónapot szenvedtem vele, de még utána is sokáig megbicsaklott a bokám ha futni akartam. Neked is kellene egy röntgen és majd ott megmondják mi a teendő.

2023. aug. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

#8: az már soha nem lesz jó..

Egy bokaficam 6-12 hónap alatt jön úgy ahogy rendbe, de stabil bokáf nem lesz többet, gyógytorna ide vagy oda.

2023. aug. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim válasza:
Remélem, hogy voltál vele orvosnál, mert ez nem hangzik túl jól, hogy ennyire bedagadt és nem tudod/tudtad terhelni.
2023. aug. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!