Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Bokaszalag-szakadás után 2,5...

Bokaszalag-szakadás után 2,5 hónappal ez természetes? Mikor lesz olyan, mint régen volt?

Figyelt kérdés

Június 2-án este kiment a bokám, amikor a kutyát sétáltattam. Másnap reggelre enyhén bedagadt, és napközben észrevettem, hogy véraláfutások jelentkeztek rajta. Harmadnap (jún. 4.) rálépni sem tudtam. Negyedik nap reggel elmentem, elvitettem magam orvoshoz, ahol megállapították, hogy nincs törés, de részlegesen elszakadt a bokaszalagom.


1 hétre gipszsínt kaptam (pedig kértem a rögzítőt), majd 3 hét járógipsz következett. A gipszlevétel utáni nagyjából 10 napban alig tudtam terhelni. 6 alkalmas gyógytornát és 15 alkalmas speciális fizioterápiát kaptam. Ennek közel 3 hete vége. A bokám kifelé még mindig nem úgy fordul, ahogy korábban, ill. terhelésre is sokszor fáj.


Voltam vele vissza az ortopédián, de azt mondták, hogy minden rendben. Ma voltam röntgenen, aszerint is minden rendben.


Mikorra jöhet helyre teljesen? 25F

hobbi szinten focizok, rendszeresen futok, konditerembe járok



2023. aug. 25. 19:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha elkezded óvatosan terhelni, fél év múlva már normálisan tudsz járni, 1 év múlva már a futást is lehet próbálgatni, a focit viszont el kell engedned.

Konditerem meg akar a bokasinnel is mehet, nyilván a guggolást kivéve.

Futas helyett jo alternativa a bicajozas.

2023. aug. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Miért kellene a focit elengednie? Csak csökkentse le. A kondizás már szerintem karra és felsőtestre lazán mehet, sőt még akár bizonyos szintig az egészséges lábára is. Sőt a másikat sem ártana kicsit erősíteni. De csak óvatosan...
2023. aug. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!