Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mi tévő legyek? (többi lent)

Mi tévő legyek? (többi lent)

Figyelt kérdés

A 18. életévét májusban betöltött fiam tegnap délután elment a haverokkal focizni. Már akkor sántikált, amikor onnan hazajött. Hiába kérdeztem, hogy mi van a lábával, nem válaszolt. Fogta a két kutyánkat és kivitte sétálni.


Amíg ő kutyát sétáltatott, az egyik haverja a fociból hazafele tartva bejött, hogy megkérdezze, hogy javult-e valamit a fiam lába. Így tudtam meg, hogy egy felugrás után rosszul fogott talajt és alábicsaklott a bokája, ami reccsent is egyet. Már ott állítólag többen felajánlották, hogy beviszik a sürgősségire, de nem volt hajlandó bemenni. Mire a kutyasétáltatásból hazaért, addigra a haverja elment, mert hívta az édesanyja.


Amikor hazaért a fiam a kutyasétáltatásból már alig tudott rálépni a jobb lábára, annyira fájt neki. Tőle is hallani szerettem volna, hogy mi történt és miért nem mondta el, amikor hazaért a fociból, így rákérdeztem. Ő még akkor sem akart semmit mondani. Levetettem vele a cipőt. A bokája háromszorosára dagadva, a külső oldal bekékülve. Egész éjjel alig-alig aludt a fájdalomtól, én pedig a félelemtől. Tudom, hogy mindez semmi jót nem jelenthet. Hiába polcolta fel és jegeli, ill. borogatja. A duzzanat csak nagyon kis mértékbe ment lejjebb, viszont egyre sötétebb véraláfutás jelent meg.


Mi tévő legyek? Akarata ellenére úgymond "kényszeríthetem" a 18 éves, ámde itthon élő gyerekemet, hogy elmenjen orvoshoz? Egyáltalán mi lehet ez?


Azért sem értem ezt, mert 9 éve versenyszerűen kézilabdázik. A korosztályos szezon a napokban kezdődik.



2023. aug. 28. 05:42
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
* Én a gyerek édesanyja vagyok és aggódok érte.
2023. aug. 28. 05:44
 2/11 anonim ***** válasza:
51%
Apaként megértem az aggodalmadat. Remélem, hogy a fiad is átgondolja, mert lehet ficam, rándulás, sőt repedés/törés is, de a reccsenés miatt kizárt, hogy a szalag ne sérült volna.
2023. aug. 28. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ez kb. akármi lehet, de nem tudsz vele mit tenni, ha ő nem akar orvoshoz menni, bár szerintem nemsokára elfog.
2023. aug. 28. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Szerintem sem fogja sokáig húzni. Főleg, hogyha komolyan gondolja a versenysportot. De, mivel elmúlt 18 éves, így nem kényszerítheted semmire.
2023. aug. 28. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Reméljük, hogy megjön az esze, mert ez akár súlyosabb sérülés is lehet!
2023. aug. 28. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Délután 2 körül közölte a gyerek, hogy mivel sem duzzanat, sem a fájdalom nem akar enyhülni, jó lenne, hogyha elvinnénk az orvoshoz. Még mindig oda vannak. Várják a röntgent.
2023. aug. 28. 19:48
 7/11 A kérdező kommentje:

Eltört a fiam bokája. Pontosabban egy kisebb csontdarab levált a külső bokacsontból. Begipszelték. Jönnek hazafelé a párommal.


A külboka-törés mennyi idő alatt jön helyre?

2023. aug. 28. 21:20
 8/11 anonim ***** válasza:
4-6 hét a gipsz és utána gyógytorna. A teljes gyógyulás az minimum 3 hónap, de lehet akár fél év is.
2023. aug. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"4-6 hét a gipsz és utána gyógytorna. A teljes gyógyulás az minimum 3 hónap, de lehet akár fél év is."


Egyetértve! Bár hozzáteszem, hogyha 1 hét múlva úgy látja az orvos, hogy nem indult be esetleg a csontosodás, akkor a gipszes időszak is nőhet. (Tapasztalat; nem 18 éves vagyok, hanem 40+)

2023. aug. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Jobbulást a fiadnak! Gondolom megbánta, hogy nem ment el már tegnap a sürgősségire.
2023. aug. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!