Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Csípőizom húzódás rossz...

Csípőizom húzódás rossz ülőhelyzet következtében?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nagyon fiatal vagyok, 24 éves és sosem volt baj a csípőmmel, nem szokott fájdogálni. Rendszeresen mozgom is, ha mást nem nyújtok nap végén, vagy jógázom picit.

Viszont ülőmunkát végzek, és az utóbbi hetekben kevesebbet mozogtam, otthon is sokat ültem meló után.

Tegnap este huzamos ideig ültem törökülésben a kanapén a TV-t nézve, mikor felálltam és elindultam, már éreztem, hogy valami nem ok.. a derekam és a csípőm tompán fájt, mintha ki kellett volna nyújtanom magam. Ma reggel, mikor felkeltem, rendesen érzem járásnál is. Finoman nyújtottam, de próbáltam inkább pihentetni. Nem ilyen éles, becsípődés érzés, inkább mintha izomfájdalom lenne, a csípőm külső oldalában érzem, nyomásra érzékeny, mint egy izomláznál. Nem piros, nem meleg tapintásra, semmi.

Olvastam, hogy a törökülés és keresztbe tett lábak huzamosan nagyon nem tesznek jót az inaknak/izmoknak, de közben meg félek, hogy ilyen fiatalon porckorong kopás, vagy izületi gyulladás lenne?? Ennek a gondolatától nagyon megijedtem. Ugye lehetséges, hogy inkább csak meghúztam?



2023. szept. 22. 19:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! Valószinű, hogy húzódás illetve idegbecsipődés az fájdalom oka! Legközelebb ne ülj ilyen sokáig ilyen helyzetben. Intenziv gyaloglás helyre teszi a problémádat 1-2 km csak segithet. Vegyél ördögzsálya orvosi krémet és avval masszirozzad be a sajgó részeket a gyaloglás után. Gyulladásgátló hatása van és enyhiti a fájdalmat.
2023. szept. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszi a választ!

Szerencsére remélhetőleg tényleg meghúztam csak valami izmot van inat, mivel mára majdnem maradéktalanul elmúlt a fájdalom. Izületi gond szerintem rosszabbodott volna..

Pihentettem, meg Flectorral kenegettem, ma sétáltam úgy először vele, picit érezni még.

Soha többet nem ülök ilyen kiferdült pozíciókba hosszú ideig. :D

2023. szept. 24. 17:45
 3/3 anonim ***** válasza:
Szivből örülök, hogy jobban lettél!
2023. szept. 25. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!