Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Beleléptem a fejszébe. Mivel...

Beleléptem a fejszébe. Mivel fertőtlenítenétek le amivel nem sz*rom össze magam?

Figyelt kérdés
[link]
2023. okt. 8. 11:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Fűrész lesz az... Ha fertőtleníteni akarsz akkor az fájni fog, mert az már csak olyan. Betadin. A legnagyobb valószínűsége annak van, hogy az égvilágon semmi bajod nem lesz, de azért a következő pár napban nézegesd, hogy nincs-e vérmérgezésed.
2023. okt. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Fejsze:) Drága párom éllel felfelé rakta le a földre én meg nem vettem észre mert épp nem azt figyeltem.

Akkor jól gondolom hogy az octeinsept csípné?

2023. okt. 8. 11:46
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez fáj még nézni is. Betadin, ha nincs szesz, de mindenképp fertőtlenítsd, az kisebb fájdalom, mint ami a fertőtlenítés hiányából eredhet.
2023. okt. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%
Sbo trauma ambulancia szerintem. Ott lefertőtlenítik és adnak tetanusz injekciót ha szükséges. Jobbulást.
2023. okt. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2023. okt. 8. 11:55
 6/10 anonim ***** válasza:
66%

Azért fáj mert a fertőtlenítőkben etanol és hidrogén peroxid van, amire a szervezet fájdalommal reagál. Egyszerűbben: a fertőtlenítés fáj. Ami nem fáj az nagyon nagy eséllyel nem fertőtlenít.


Ilyen kis sebbel, trauma ambulancia??? Azért ne túlozzunk már: nem folyik patakokban a vér, nem felszakadva a szövet, egészen kicsi a sérülés. Le kell fertőtleníteni aztán csókolom. Ha láz vagy bármilyen tényleges tünet lép fel (vagyis nem hipohondria) akkor kell orvoshoz fordulni. De ha ilyen kis semmiségekkel mindenki orvoshoz menne, akkor bedugulna az ellátás. Ettől függetlenül még elhiszem, hogy fáj.

2023. okt. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem vagyok hipochonder:) Igen fáj, ettől függetlenül nem áll szándékomban orvoshoz menni éppen ezért kérdezem, hogy mivel lenne érdemes lefertőtleníteni
2023. okt. 8. 12:59
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez csak felületi sérülés, semmi bajod nem lesz tőle. Mosd le folyó vízzel, fertőtlenítsd le, és tegyél rá laza fedőkötést, hogy ne szennyeződjön.
2023. okt. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az octanisept nem csíp!
2023. okt. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Régebben a katonák sebeit alkohollal vagy ecettel fertőtlenítették, mert nem volt más és tettek rá egy jó erős kötést.
2023. okt. 10. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!