Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Megharapta a kutyám az ujjam? ...

Megharapta a kutyám az ujjam? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Bekentem betadinnal, fertőtlenítve van .

Nem tudom még mit tegyek ?



2023. okt. 8. 21:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
66%
Semmit, ennyi elég.
2023. okt. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
50%
Mondjuk menj orvoshoz.
2023. okt. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
75%

Mennyire harapta meg?

Ha jött belőle egy kicsit több vér,akkor mindenképp szükséges bemenni a sürgősségi,mert komoly fertőzést is kaphatol.

Ott adnak egy injekciót és valószínű semmi bajod nem lesz és szépen távozol.

2023. okt. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
78%
Kutya bajod nem lesz!
2023. okt. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
3 as mit jelent a kicsit több vér?
2023. okt. 8. 22:04
 6/18 anonim ***** válasza:
59%
Arra gondolt a 3-as, hogy mennyire lett súlyos a harapás, mert ha most éppenséggel odaharapott de nem erősen, és csak egy kis minimális seb lett akkor hagyjad hagy vérezzen kicsit, majd lefertőtleníted bekötöd azt csokolom.
2023. okt. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
17%

Akkor pontozzatok le kit érdekel,de az állat harapás nem gyerekjáték.


Az azért veszélyes mert ha megharap és véletlenül megfertőz arra nincs gyógymód és ha nincs kezelve akár bele is halhatsz,épp ezért kell az injekció.


Sok kutyával volt már dolgom(menhely)és sok harapás is volt.Ha megharspott elmenten a sürgősségire adtak injekciót és ennyi.

2023. okt. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
53%
Igen, nyilván egy kutyaharapás után elmegy az ember az orvoshoz hogy kapjon tetanuszt, de ITT a kerdezonek nem harapta le az ujjat csupan egy kicsit megharapta amitol nem kell azonnal rohanni az orvoshoz. Legyünk már tisztában a fogalmakkal meg az olvasással. Ha annyira megharapta volna a kérdezőt most nem itt kérdezi meg hogy mit csináljon
2023. okt. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%

Igen a tetanuszrol beszélek.

Könyörgöm ha véletlenül megvan veszve a kutya amit egy darabig nem lehet észrevenni és e nyála felszivodik hiába kicsi seb akkor igenis akár beláthatlan probléma is lehet ha nincs kezelve

Igaz hogy 100ezerből 1 de ha véletlenül ez lesz az az 1?

Ha valakinek fingja nincs a dolgokról akkor miért szól bele?Kutya menhelyen dolgoztam+állato rvos mellett voltam egy ideig,tehát nem a levegő beszélek mint ahogy itt kb mindenki.

2023. okt. 8. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%

De kérdező azt csinálsz amit akarsz,én mondtam hogy mi a helyzet aztán döntsd el mit akarsz kezdeni.

Szép estét!

2023. okt. 8. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!