Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megharapták a kutyám. Hogyan...

Megharapták a kutyám. Hogyan kezeljem a sebet?

Figyelt kérdés

Ma sétálni voltunk a kutyámmal, találkoztunk egy ismerőssel. Mondta, hogy ráér, játszhatnak a kutyák, így odaengedtem a kutyámat a másikhoz, ő azonban agresszívan reagált, és sikerült az én gyanútlan labradoromat elkapnia. Egy körülbelül 1x0,5 cm-s seb keletkezett a bal szeme alatt, ami nem olyan nagy, de egészen csontig ér, szinte lenyúzta a bőrt és azt a kicsi húst is onnan, ami ott volt, elég mély. Természetesen rögtön hazajöttünk, fertőtlenítettem, kapott gallért is a kutyus, mert korábbi tapasztalat, hogy szereti piszkálni a sebeket.

Holnap megyünk orvoshoz, addig szerintetek kéne bármi mást is csinálnom a sebbel? Le kéne takarnom, hogy nehogy bepiszkolódjon, vagy inkább ne, mert akkor begennyesedik? (Egy kicsit gennyes már most is sajnos.)



2019. jún. 10. 16:31
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

Ha lefertőtlenítetted, akkor az ennyi idő alatt nem lehet gennyes. Vagy rosszul fertőtlenítetted le. De erős a gyanúm, hogy az inkább nyiroknedv, ez egy védelmi mechanizmus, abból lesz a var.

Látni kéne mit lehet vele kezdeni, hol van a seb, mennyire "tiszta" úgy értem ezt, mennyire cafatokban lóg rajta valami, mert esetleg annyit lehetne tenni, hogy ha alaposan ki van tisztítva, hogy ha enged annyit a bőr, és van körülötte annyi hely, akkor összehúzni a sebet, és úgy összehúzott állapotában leragasztani. Már ha a szőr engedi úgy leragasztani, hogy összehúzott állapotában megálljon a seb.

Ha ez nem kivitelezhető, akkor semmit ne csinálj vele.

2019. jún. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Reggel történt a dolog, de lehet igazad van, és nyiroknedv, nem értek hozzá.

Leragasztani csak úgy tudnám, hogyha leborotválnám a szőrt a seb körül, ami egyébként összehúzható.

2019. jún. 10. 17:03
 3/6 anonim ***** válasza:
75%
Én nem vacakolnék, hanem rohannék vele ügyeletre, és ha kell fizetnék... lehet nagyobb baj is belőle, amit esetleg már csak akkor veszel észre, amikor késő...
2019. jún. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is kapta el a kutyámat másik kutya a szeme alatt. Bár neki valamivel rövidebb (olyan 6-7 cm hosszú) volt a seb.

Mi bevittük az ügyeletre, leborotválták, kitisztították, pár öltéssel összevarták.

Én inkább elvinném egy dokihoz, nehogy elfertőződjön.

2019. jún. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Holnap viszem dokihoz mindenképp. Köszönöm az eddigi válaszokat!
2019. jún. 10. 20:35
 6/6 anonim válasza:
Az én kutyusom a labdája miatt összebalhézott a parkban egy vizslával, aki nem hagyta szó nélkül a dolgot... Látszólag szerencsére nem történt nagy baj, de azért elvittem orvoshoz. A doki a PetMED Seb spay-t ajánlotta az otthoni kezeléshez. A készítmény semmilyen mesterséges összetevőt nem tartalmaz, és nagyon könnyű használni, mert csak rá kell fújni a sérült területre. Nagyon hamar, szinte nyom nélkül begyógyult a seb. :)
2020. dec. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!