Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ha egyszer kificamodott a...

Ha egyszer kificamodott a vállam, akkor mekkora az esélye, hogy ismét megtörténik? többi lent

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, 1 hete volt egy vállficamom (elülső ficam), kaptam válltartó hevedert, 3 hétig lesz majd rajtam.


Mi lesz majd ezután? Ez volt az első ficamom, amikor megtörtént, akkor rá egy órával tette vissza a doki, nagyon könnyen egyébként, nem is fájt, amikor visszatette, de ezután mekkora az esélye, hogy ismét megtörténik?

Mondjuk például nehéz fizikai munkánál.


Illetve, én utána olvastam, azt írják, hogy ha többször kificamodik, akkor műteni kell, de az első után szoktak műteni?


Másképpen kérdezem, kérhetem-e az orvost, hogy inkább műtéttel hozzák helyre? Mert semmi szükségem még egy vállficamra. Olvastam azt is, hogy a műtét után a vállficam kialakulásának esélye max 5%. Ezzel úgy jobban kibékülnék.


Végeznek műtétet első ficam után? Én bevállalnám.



2023. okt. 26. 16:55
 1/2 anonim ***** válasza:
A megnyúlt, laza szalagok miatt hajlamosabb lesz újra megrándulni, kificamodni és műtéttel sem lesz jobb, mint új korában. Gyógytorna gyakorlatokat kérj.
2023. okt. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Senior Séf ***** válasza:
Erősítsd az izmaidat, az sokat javít a helyzeten.
2023. okt. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!