Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ennek lehettek súlyos következ...

Ennek lehettek súlyos következményei?

Figyelt kérdés
Egyszer nekiestem véletlenül a fejemmel a villanypásztornak és egy pillanatra elvesztettem egy kicsit az eszméletemet, rázhatta egy jó ideig a fejemet aztán magamhoz tértem. Úgy gondolom, hogy nem lett tőle semmi bajom, már nagyon régen történt. De történhetett valami súlyos dolog ami mentális gondokat okozhat?

nov. 6. 00:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
55%

az agy egy elég bonyolult szerv, úgyhogy, igen, történhetett valami

de ha ilyenre gyanakodsz mindenképp menj orvoshoz

nov. 6. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Mik történhettek?
nov. 6. 01:09
 3/15 A kérdező kommentje:
Piros, fehér színű villanypásztor volt, nem tudom hány voltos de az internet azt írja, hogy "A villanypásztor működési elve a nagyjából másodpercenként 1 impulzus, aminek jellemzői: feszültség 2000–10 000 Volt". Ez mit okozhatott az agyban? Milyen változásokat okozhatott?
nov. 6. 01:10
 4/15 anonim ***** válasza:
55%

őszintén fogalmam sincs

de simán utánanézhetsz a neten milyen agysérülés által okozott mentális betegségek vannak

nov. 6. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
55%

tessék, én ezeket találtam (nem éppen mentális betegség mindegyik):

memóriazavarok,

koncentráció- vagy figyelemproblémák,

nehézségek a tervezésben, szervezésben,

zavartság,

kommunikációs nehézségek.


hangulatingadozás;

depresszió;

dühkezelési problémák;

szorongás;

fokozott érzékenység;

személyiségváltozás.

nov. 6. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
58%
Lényeget leírtad normálisan működő villanypásztor kb másodpercenként 'üt' legalább 6000V feletti feszültséggel. Na lényeg ebben nincs áram, csak nagy feszültség, nem fogja kisütni semmidet. Esés, majd esetleges eszméletvesztéskor biztos hogy nem értél villanypásztorhoz huzamos ideig, mert azt így vagy úgy, de érezted volna, mert lórugás és automatikusan az izmaid és a tested összerándulnak (és most itt nem arra gondolok amikor valakit ráz az áram és görcsbe kerülnek az izmai), így Felmerülnek bizonyos kérdések... Éreztél -e ilyet pl. mikor magadhoz tértél, másik dolog, ha bármilyen aljnövény ránő, vagy épp valahol leföldelődik a rendszer, akkor villanypásztor ereje és hatékonysága jelentősen lecsökken, pl, 3000-4000 ezer volt alatt meg sem érzed, ha épp nem mezítláb állsz a talajon...
nov. 6. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

"Na lényeg ebben nincs áram"

Súlyos tévedés. Az áramimpulzus maximuma 15-20 A.

nov. 6. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

lehettek súlyos következményei?

Valami lett is, az időfogalommal kapcsolatos meghatározások összekeveredtek benned: egy pillanatnyi eszméletvesztés alatt jó ideig rázhatott

nov. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
7. Milyen áramról vagy áramösszetevőről beszélsz? Egy kapacitás-töltés kisül egy transzformátoron keresztül amiben kb. 0 teljesítmény van. Szép is lenne, mindent megsütne maga körül (10-20A x 10000V csúcs 2 joule töltésen ? :D:D el is szublimálnál a levegőben) Pont ezek a hülyeségek miatt gondolják sokan hogy ‘ráz’ a villanypásztor meg be van dugva 230 és azt tapogatják…
nov. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
9 Hülyeségeket te beszélsz. Számoljál.
nov. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!