Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mit tegyünk?! Mentő vagy nem...

Mit tegyünk?! Mentő vagy nem kell ennyire ráparázni?! Elmulik magától?

Figyelt kérdés

A barátnőmnek epilepsziás rohama volt és beütötte fejét elég csúnyán!

Sajnos én nem voltam a közelben amikor a roham elkezdödöt, és nem tudtam segíteni akkor.

Most van egy elég nagy dudor a feje hátsó részén, és most elég sokat alszik de amikor fent van nagyon szédül,és rosszul van.



nov. 11. 22:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mentőt kell hívni, vagy bevinni sürgősségire.
nov. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem amiért van tünete, tehát szédül, ezért érdemes lenne megnézetni egy orvossal.
nov. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Könnyen lehet agyrázkódása. Azért jó, ha kivizsgálják. A neurológusának is érdemes szólni.
nov. 11. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Grimfox ***** válasza:
100%
Fejsérülés esetén, főképp ha ilyen rohamok alatt történik, mindig szükséges az orvosi vizsgálat. Ha van rá lehetőség, mentőt kell hívni, ha nincs, akkor sürgősségi. A roham közben nem érzi az ember, mennyire verte be a fejét, a roham utáni állapotban pedig nem tudja felmérni, mi a roham utóhatása, és mi a fejsérülésé. Nem érdemes figyelmen kívül hagyni az ilyesmit, mert koponyaűri vérzések, agyrázkódások keletkezhetnek ilyenkor, amik veszélyesek.
nov. 11. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek
nov. 11. 23:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!