Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Miért lát csillagokat az, aki...

Miért lát csillagokat az, aki fizikai fájdalmat él át?

Figyelt kérdés

Nagyon, de nagyon sokáig azt hittem, hogy a rajzfilmekben látott bumm és csillagok a fejbe ütött fölött csak a rajzolási fantázia eredménye, míg velem is előfordult már, legutóbb épp most csütörtökön, amikor kibicsaklott a bokám futás közben és vszeg elszakadt az ínem...


Már máskor is kibicsaklott a bokám, mind a kettő, egymás után, a másik akkor, amikor az első már kb. meggyógyult és vigyáztam rá annyira, hogy túlterheltem a másikat és az is megadta magát, szerintem akkor nem láttam csillagokat, vagy legalább is nem emlékszem rá, akkor tán csak kijött a helyéről, de nem szakadt el...


Egy kezemen meg tudom számolni, hogy hányszor ért akkora fizikai fájdalom, hogy csillagokat láttam, de most is, mint mindig is elsősorban meglepődtem, hogy tényleg nem csak a rajzfilmek találták ki.


Mi az oka, hogy csillagokat lát a traumásan sérült?


Talán a szemünk ledobja a láncot, mondhatni, felrobbant az agyam a fájdalomtól és a robbanás csillagait látom, amikor a szemem azt mondja, hogy úgysincs rá szükség, hogy kifele nézegessek, mert most befelé kell néznem, annyira fájt.


Miért lát csillagokat a traumásan sérült...?



dec. 2. 22:41
 1/3 anonim ***** válasza:
83%
Változik a szemnyomás.
dec. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Amikor most pár napja kibicsaklott a bokám futás közben és összeestem, mitől lett volna nyomás a szememen, ha a testem másik fele miatt szenvedtem?


Vagy úgy kell ezt érteni, hogy annyira fájt, hogy olyan erősen hunytam le a szemem, hogy amiatt láttam csillagokat...?

dec. 3. 10:16
 3/3 anonim ***** válasza:
75%
Mert hirtelen felmegy a vérnyomás (szószerint az agyba), ami a szemnyomást is emeli és ez okozza. Olyan mint amikor hirtelen felállsz.
dec. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!