Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Eltört a bokám, vagy meghúztam?

Eltört a bokám, vagy meghúztam?

Figyelt kérdés

Reggel a lépcsőn lefelé menet véletlenül rosszul léptem, és bebicsaklott a lábfejem, elég rendesen. Nem azt mondom, hogy kellemes érzés, tulajdonképpen tudok rajta járni, ha kell - de jobban esik nem ránehezedni. Kicsit megdagadt a bokám alatt, de bevérzés egyelőre nincs. Kör-körös mozdulatok is mennek, és ha pihentetem, nem fáj. Flector, fásli, és jegelem.


Szerintetek ez törés, vagy zúzódás, esetleg szalagszakadás? Nem szeretnék a sürgősségire menni, ha nem muszáj. Jártatok már így?



jan. 14. 15:04
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Egyik se. Ha eltort volna, mar dinnye meretu lenne, lila es orditanal, szalagszakadasnal nem tudnal jarni. Egyszeruen tulfordult a bokad es megnyult egy szalagod. Par nap es megjavul.
jan. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Zúzódás, szalaghúzódás.

Kímélni kell sokáig, de nem lesz bajod, ezzel a sürgősségin se csinálnának semmit, maximum ha nagyon fájdalmas, akkor rögzítenék, hogy ne tudd mozgatni, míg a szalagok kicsit rendbejönnek.

jan. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm! Hány napig pihentessem intenzíven? Csütörtökön sajnos halaszthatatlan munkám van, ami viszonylag sok sétával jár.
jan. 14. 15:19
 4/21 anonim ***** válasza:

Sétálni kell is, mert ha húzódott, akkor igyekszik visszaállni a normál állapotba, ha túl sokat pihen,mert nem mozgatod, merev lesz. Tornáztasd minden nap,

oldal irányú mozgatást ne csinálj, csak előre - hátra.

Rugalmas pólya éjszaka is, és flector napi 2x. KB 6 hét mire rendbejön.

jan. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Én a munka sétálást igénylő részét megcsináltatnám mással, ha kell, akkor úgy, hogy az illető saját, amúgy sétálást nem igénylő munkarészéből vállalok át cserébe.

Amúgy nem ártana egy legalább egy röntgen. Nem akarlak elkeseríteni, de nekem anno pont így pattant le a bokacsontomról egy darab. Tudtam rajta járni, csak minden egyes mozdulat irgalmatlanul fájt. Utána közölte az orvos, hogy mázli, hogy - annak ellenére, hogy 3 napig jártam rajta - nem mozdult el a csont, mert akkor műteni, operálni is kellett volna. Így megúsztam 3 hét fekvőgipsszel meg 6 hét járógipsszel (és ráment gyakorlatilag egy teljes nyaram).

jan. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Köszi a hozzászólásokat! Igazán nem fáj elviselhetetlenül, inkább úgy tűnik, hogy minél többet pihentetem, annál jobban merevedik.
jan. 14. 16:13
 7/21 anonim ***** válasza:
Menj el orvoshoz!
jan. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Az lesz a végén valószínűleg, ha nem fogok érdemi javulást érezni a következő pár napban. Köszönöm!
jan. 14. 19:34
 9/21 anonim ***** válasza:

Javulást egy sima húzódásnál se fogsz.

Ha mégis törés, akkor meg minden nap számít, ha rosszul forr, megszívod.

jan. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Röntgen nélkül nem lehet tudni törés van-e, el kell menni orvoshoz mindenképpen, lehet levált csontdarab, lehet csak egy repedés is.
jan. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!