Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Szerintem fáradásos lábközépcs...

Szerintem fáradásos lábközépcsonttörésem van. Milyen orvoshoz menjek? Hogy kezelik?

Figyelt kérdés

December végén ráesett egy súly a lábfejemre, borzalmasan elszíneződött és bedagadt. A balesetin megröntgenezték, de mindenki legnagyobb meglepetésére nem tört el, csak komolyan megzúzódott. Nem is raktak rá semmit, csak jegelést, pihentetést, kenegetést javasoltak.


Most, egy hónapra rá, elkezdett fájni ugyanott a lábfejem. Kicsit mintha meg is lenne dagadva ott a másikhoz képest, de elszíneződés és nagy duzzanat nincs. Lépéskor és a lábujjaim mozgatásakor fáj, de nem nagyon. Nem akadályoz a járásban, de kellemetlen. Szúró, nyilaló fájdalom, kifejezetten a csontban és mintha egy idegben. Tapintásra pedig olyan, mint ahogy utána olvastam, púpos, nem egyenletes. Kézzel foghatóan is van valami gond.


Viszont kérdés, hova menjek? Nem akut, úgyhogy nem tudom, mehetek-e a balesetire? Vagy lehet ilyennel is? Ortopédiára kérjek időpontot? Volt már valakinek hasonló sérülése? Hogy kezelik?


jan. 26. 14:23
 1/3 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Ortopédiára mehetsz, de oda kell beutaló. Háziorvoshoz menj, vagy pl. nálunk ilyen esetben sebészetre lehet menni soron kívül, kérnek röntgent és kiderül.
jan. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Mi a tapasztalatod, hogy zajlik a kezelése? Gipszelés, mint minden törésnél?
jan. 26. 21:56
 3/3 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ez töréstől függ, de lábon nem mindent gipszelnek, van, hogy csak rögzítő kell vagy ha csak lábujj, akkor a mellette lévővel össze kell kötni, nem tudom lábközépcsontnál hogy van, de az nehezen törik.
jan. 27. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!