Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mivel kenjem be a talpamon...

Mivel kenjem be a talpamon levő sebet, hogy összeszáradjon és ne fertőződjön el ?

Figyelt kérdés

Kb 30 órája történt, hogy egy korábbi ici-pici vízhólyag már megszáradt, megkeményedett tetejét fürdés után beszakítottam véletlenül törölközéskor. Nem teljesen jött le, levágtam a lifegő részt ollóval.

Ami ott maradt, az már épebb bőr volt, de elég vastag, és alatta mélyebben picit beszakadt amikor a törölközőbe akadt...

A korábbi minihólyag alatti új bőr nem fáj, teljesen ép és száraz. Hanem mellette az a vastag beszakadt bőrfelületet alatt képződött némi lyukacska, és azt éreztem ma egész nap a cipőmben, ha ráálltam...

Most hazaérve jól megmostam.

De holnap délben megint cipőt kell húznom és dolgozni mennem.


Mit csináljak vele, hogy addig összegyógyuljon annyira, hogy véletlenül se fertőződjön el bãrmitől?


Be akartam hintőporozni és leragtapasztani, de a nej azt mondta, jobb neki, ha szabadon van holnapig. Erre jön egy aloe Vera levéllel, hogy kenjem be, én meg attól néztem nagyot, nem mertem.


Mi lenne a legjobb?



febr. 25. 02:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Szellőzni , amíg csak tud

Ha pedig cipőt húzol, akkor bekötni ,hogy tisztán maradjon.

Ha izzadós a lábad, munka közben is át kellene kötni

A hintőpor felejtős. Jód (oldat/kenőcs) , octenisept

Elfertőződni valószínűleg nem fog, de ez támogatja a sebgyógyulást.

Aloevera pedig jó cucc, de nem ilyenre. Inkább vékonyan neogranormon a szabadon lévő sebre. ( Tapasz alá nem,mert kegyetlen feláztatja)

febr. 25. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Mostanában több olyan betegségről hallottam, ami làbon levő pici sérülésből adódhat, pl Orbán, ezért vagyok ki csit aggódós.


Hát az éjszaka sem gyógyult annyira, hogy ráállva ne érezzem.

Jódunk nincs, viszont neogranormon azt hiszem igen. Előkeresem azt. Köszi a tanácsot!

febr. 25. 08:28
 3/4 anonim ***** válasza:
Vazelin mindenre IS jó! (gyógyszertár)
febr. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Vulnera
ápr. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!