Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ha a párotok épp az intenzíven...

Ha a párotok épp az intenzíven feküdne, ti elmennétek egy orvosi vizsgálatra?

Figyelt kérdés

Ma bejött a rendelésre (asszisztens vagyok) egy hölgy, akinek a férje az intenzíven van már egy hete.

A hölgy nem komoly panaszokkal érkezett, az orvos írt neki fel gyógyszert.

Csak nekem fura, hogy nem a párja mellett maradt?

Vagy ez olyan, hogy majd akkor fog lelkileg összezuhanni, mikor “vége a veszélynek” es jobban lesz a párja?


márc. 2. 21:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Intenzíven sem lehet 24 órát benn lenni - meg csak órákat sem.
márc. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Persze. Az ember nem szórakozásból szed gyógyszert.


Most azzal kinek tesz jót, ha folyton ott van? Meg miért pont az orvosi vizsgálattal van gond? Mi az, amit szerinted még szabad az embernek magáért csinálnia? Attól még élnie kell neki is.

márc. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Miért kötelező neki "össze zuhanni" ? Te mint asszisztens te is tudhatnád, hogy működik ez. A másik általában nem is nagyon szeretik ha ott "lábatlankodik" az ember egésznap. És persze fontos szempont az is, milyen állapotban van a páciens az osztályon. Az sem biztos, hogy belül nem szenved,nem tudatjuk mit érez vagy gondol.
márc. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Kérdezte tőle a doktor úr mi van a párjával.

Nem sírta el magát, pedig nagyon súlyos sérülései vannak a párjának, majdnem meghalt konkrétan.

márc. 2. 22:07
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen vagyok.

Ez nem jelenti azt, hogy nem érdekli, csak nem tartozik másra alapon otthon meg éli a dolgokat. Utolsó voltam

márc. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Te még valami nagyon kezdő EÜ-s lehetsz. Szted mindenki azonnal zokog, ha valakije kórházba kerül? Nekem meghalt apám. Úgy mentem látogatni, majd később a cuccaiért a kórházba, majd úgy temettem el, h egyszer sem sírtam. Nem azért, mert nem szerettem. Nem vagyunk egyformák, mindenki máshogy dolgozta fel a stresszt.
márc. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem fura, hogy nincs mellette egész nap egy teljes héten keresztül. Szomorú, hogy a párja az intenzíven van, de ettől még vannak kötelezettségei, elintéznivalói és ha úgy érzi, hogy gyógyszerre van szüksége és így orvoshoz megy, az is teljesen rendben van. Ez nem jelenti, hogy nem érdekli a párja és bizonyára sokat látogatja. Az is normális, hogy nem sírja el magát nyilvánosan, tulajdonképpen idegenek előtt. Ettől még lehet szomorú, csak tartja magát.
márc. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy vagy te asszisztens. Inkább egy unatkozó szomszéd. Semmi közöd hozzá, hogy ki mit csinál.
márc. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
#4: újabb irreleváns megfigyelés.
márc. 2. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Sőt, boltba is elmennék és dolgozni is muszáj lenne...

Ott sem lehetnék

márc. 3. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!