Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Végbél környéki tályog megnyit...

Anneee25 kérdése:

Végbél környéki tályog megnyitása mennyire fáj? Hogy érzéstelenítik? Tényleg nagyon fáj a kötéscsere? Ezt csak műtéttel lehet kezelni?

Figyelt kérdés
25 hetes kismama vagyok. Kialakult a végbéltől 2 -3 cmre egy diónyi fájdalmas dudor. Kifelé nem látszik, viszont kőkemény és fáj. Valószínűleg tályog.

márc. 11. 00:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia, leírom nekem hogy volt, hátha segít, de ez csak egy darab tapasztalat.


Nem voltam kismama.

4 centis volt, mint egy kisebb tojás. Kívülről nem látszott, MRI mutatta ki, illetve kitapintotta felnyúlva a sebész.


Iszonyatosan fájt a 4-5. napra, mire sor került a műtétre. Epidurált kaptam, nem hatott, így végül altattak. A műtét maga gyors volt, rutin.


Utána tettek fel oda egy kis csövet, odavarrták, rögzítették. Ezen a csövön ürül, tisztul a tályog, tilos bezárni. Fokozatosan gyógyult fel belülről. Oldalt tudtam csak emiatt feküdni napokig, oldalt fekve enni is.


Kötéscsere: naponta 2 alkalommal jött a nővér, betadinos oldatot fecskendezett a kis csőbe. Fájt kicsit. A kis cső nekem magától kiesett az 5. napon, de ha nem esik ki, kiveszik.


Kaptam reggelente vérhigító injekciót a karomba, amíg bent voltam a kórházban. Kaptam antibiotikumot is. Vérvétel x naponta, hogy lássák, van-e a szervezetben gyulladás még.


Kímélő diéta, tilos volt magokat enni, zsírosat stb.


Minden egyes nagywc után le kellett zuhanyozni ott lent, na ez nem volt a kedvencem, mert az antibiotikumtól napi több hasmenés volt... Gondolhatod, négyen egy szobában, minden alkalommal mehettem lent lezuhanyozni magam, utána óvatos törülközés, pizsama vissza, ágyba vissza.


A kórházi szobában 3 nő voltunk ugyanezzel a gonddal (a 4. személy más miatt feküdt bent) 9, napra pontosan műtöttek mindannyiunkat. Egyik szobatárs 5 nap után hazamehetett, én 10 nap után, a harmadik pedig 2 hét után. Attól függ, hogy viseled, hat-e az antibiotikum. Nekem az első nem hatott, kaptam egy másfajtát, az hatott, ezért lett 10 nap.



Ismétlem, ez csak egy tapasztalat, egy adott kórház.


Jobbulást, kitartást!

márc. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha bármi kérdésed van, írj nyugodtan!


Lehet, hogy kismamáknál más a protokoll, ezt sajnos nem tudom.


Olyat is hallottam már, hogy valaki másnap hazament, és naponta bejárt a kötözésre, tehát a kis cső kimosására.

márc. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a megnyugtató válaszodat!
márc. 30. 19:51
 4/6 anonim ***** válasza:
Mikor lesz egyébként a beavatkozásod?
márc. 31. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ma volt. Eléggé fájt. Mert terhes vagyok, csak egy szurit kaptam bele.


Kötés csere mennyire fáj?

márc. 31. 16:51
 6/6 anonim ***** válasza:

Szegény, biztos nem volt kellemes, ha nem volt altatás/epidurál, sajnálom 😪


De a lényeg, hogy túl vagy rajta, napról napra jobban leszel, és a baba is rendben lesz!


Kötéscsere nekem az első napokon sajnos fájt, kitartást! De az is jobb lesz, napról napra. Pihenj sokat!

ápr. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!