Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Részleges elülső keresztszalag...

Részleges elülső keresztszalag szakadasom van. Doki szerint muszaj a műtét. Biztos ez?

Figyelt kérdés

Igen valszeg az orvos látja jobban a dolgokat. De azt is hallottam, hogy akinél voltam, mindenre műtétet mond. Nos nekem volt egy rossz lépésem. Egy pattano hang,és kínzó fájdalom azonnal. Egy hónap után voltam MRI-n. Ami részleges elülső keresztszalag szakadast mutatott a felső harmadban. Mellette van egy 11 mm csont és porc roncsolodasom. Nem tudom ez mennyire számottevő. Meniszkusz, oldal és hátulsó szalagok tartanak. Meg ödémát ír a papír. Egyébként már tudok rendesen sétálni. Majdnem teljes mozgástartomany megy már. Nyilván futni meg nem tudok. Egy hónap múlva lenne mutetem. De feltwtlwn szükséges? Sportolok és 18 éves fiú vagyok.

Azt mondja instabil a lábam.



ápr. 1. 14:07
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
És ha ilyen fiatalon nem csináltatod meg később sok problémát fog okozni.
ápr. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát ez így lehet igaz. Nem gondolkodok akkor a műtéten. Vsak reszlegesnel nem szokott mutet lenni.
ápr. 1. 18:46
 3/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Sportolónál mindenképpen kell műteni.
ápr. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
jobban jársz, ha megműtik. Aztán utána a sportot el lehet felejteni, ha még 40 évesen is szeretnél járni. legalábbis a labdajátékokat és küzdősportokat biztosan.
ápr. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szia! Mindenképp ajánlom hogy csináld meg! 18 éves vagy és sportoló. Egy részleges szalagszakadás persze lehet időszakosan “jobb” de valójában egy időzített bomba. Nem az a kérdés hogy el fog e szakadni, hanem az hogy mikor.. Addig viszont szenvedni, félve sportolni aztán egy megkínzott szalagot újjá építeni nem a legszerencsésebb. Amit most tehetsz, hogy ne feszegesd, ne nyújtsd hanem kíméld a műtétig, hogy a felvett MRI-hez képest ne legyen elváltozás. Sok sikert és jó egészséget!
ápr. 7. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hmm én meg 3 hónapja küzdök teljes szalagszakadással és minden orvos legyintett rá, hogy ezzel lehetne élni, csak torna és biciklizés kell.. kb “mit hisztizek” érzésem van minden vizsgálaton.. jövőhéten megyek egy újabb térddokihoz.

Sántítok, fáj, instabil a térdem (ezt megállapította mindegyik egyébként), sokszor be van dagadva, nem hajlik… biciklit se tudom áttekerni, hiába gyógytornáztam 2 hónapon keresztül…

Nem vagyok sportoló, de aktív életet élek: utazások, koncertek, programok, munkám is sokszor lótifutis, és 34 évesen még nem szeretnék sántítva mankóval a 4 fal közt élni…. 70 lennék, akkor lehet nem erőltetném, de 34 évesen még fiatal vagyok egy ilyen lerokkanáshoz, úgy gondolom…


Szóval kedves kérdező. 18 évesen sportolóként mindenképpen műtesd meg magadat! Később hálás leszel!!

ápr. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Szia

Nekem is részleges keresztszalag szakadásom van porc szakadassal egybekotve.

Amikor először voltam orvosnál instabil volt, mondta hogy nagyon ott lebeg nálam a szike.

Gyogytornat írt fel, és hónapról hónapra javult mára csak minimális instabilitas van amit nem kell műteni. Kezilabdazok amúgy már futok edzek, májustól jatszhatok. Nekem a másik terdemben 2 éve volt teljes keresztszalag szakadas azt műtötték

ápr. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ja, mindegy, nálam fix műtét lesz már. Talán nem js bánom. Gondolom jobb így
ápr. 25. 15:53
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem is… csak várjak rá még fél évet, mire sorra kerülök 😭
ápr. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!