Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Sos pedikűrös benőtt gyulladt...

Sos pedikűrös benőtt gyulladt körömhöz budapesten?

Figyelt kérdés
Nagyon kéne minnel előbb idopont, de a legtobb helyen 1-2 hetet kell várnom, valahol ahol tudnak fogadni aznap?

ápr. 20. 17:21
 1/6 anonim ***** válasza:
11%
Gentamicin, párakötés. Gyulladtan ne piszkálják.
ápr. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
62%
Gyulladtan még a sebésznek sem mindig sikerül fájdalommentesen kivágni.
ápr. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%
Áztasd ki alaposan meleg vízben , keresd meg a fajó nyomópontot ha bőr akkor reszeld le . Amennyiben bent nyom hegyes köröm akkor finoman kis hegyes ollóval lefejted és a nedves töve résznél kifordul. A körmöket félkörbe érdemes vágni . Ha vérzik esetleg a genny kijön nyomni kell had ürüljön .
ápr. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
12%
Felejtsétek el a klinikai módszereket mert azok nen képzett pedikűrösök. Letépik a körmöt, hetekig lábadozol sebzik fáj és roncs torz köröm nő vissza . A lézeres sem oldja meg , cserébe drága roncsol. Magamnak intézem mert más hibáiból igyekszek okulni.
ápr. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
18%
Egyenesre kell vágni a körmöket, hogy ne nőjön be! A párakötés segít, Betadine kenőccsel is működik. Ha nem riadsz tőle vissza, hegyes, lefertőtlenített olló segítségével utat nyithatsz kifelé a gennynek.
ápr. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha elfogadsz egy tanácsod, hagyd a pedikűrösöket! Én is náluk kezdtem, mert éppen csak egy kis duzzanatot okozott a benőtt köröm, viszont nyomásra nagyon tudott fájni. Kivágni kivágják, de iszonyat fájdalommal jár! Ráadásul utána visszanő és kezdheted elölről.

A megoldás a lézeres műtét. Országszerte rengeteg helyen csinálják, rákeresel a Google-ben és válogathatsz a lakhelyednek megfelelően. Igen, az érzéstelenítés az eljején kellemetlen és maga a műtét sem teljesen fájdalommentes, de a kellemetlen része kb. pár másodpercig tart. Utána ha begyógyul a seb (pár nap), akkor már nem fog visszanőni a köröm, mert vegyszeresen és lézerrel elpusztítják a körömtermelő sejteket. Ez a végleges megoldás. Az esetek pár száuzalékában nő vissza a köröm, tényleg nagyon ritkán. Ellenben a hagyományos sebészi kimetszés és a gyógypedikűr után a visszanövés esélye majdnem 100%.

(Nekem a hatékony pedikűrözés után kb. olyan volt a seb, mint a műtét után, ugyanakkora macera, és 3 hónap múlva kezdhettem újra.)

ápr. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!