Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » A szalagszakadást hogy lehet...

A szalagszakadást hogy lehet kimutatni?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy abszurd és csak egy hülye kérdez ilyet, de ezt a témát most ugorjuk át, és térjünk a lényegre.

Mostanában gondolkoztam azon, hogy ha szalagszakadásom lenne, hogy lenne kimutatható. Röntgennel nem. Akkor mivel? Nem a látható tüneteire gondolok, bár zárójelben azok is érdekelnek.

Ez tényleg csak egy egyszerű gondolkodás, szóval nekem nincs, és a körzetemben másnak sem.

Köszönöm, ha segítesz, és a rosszindulatot kérlek ne jelenítsd meg. Köszi



2020. aug. 18. 13:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
"A diagnózis felállítása mindig az anamnézis felvételével, a beteg kikérdezésével, a sérülés módjának, mechanizmusának rekonstruálásával, az érintett ízület mozgathatóságának vizsgálatával kezdődik. Ez utóbbit speciális fogásokkal végzik az orvosok. Fontosak emellett a képalkotó vizsgálatok, így például a röntgen és az ultrahang, sok esetben pedig akár a mágneses rezonancia (MRI) vizsgálat és a CT is szerepet kaphat a diagnózis felállításában. Ez utóbbi módszerek főleg azt segítik, hogy az orvos dönthessen afelől, hogy konzervatív kezelést alkalmaz, vagy pedig műtéti úton gyógyítja a pácienst."
2020. aug. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ultrahanggal.

Nekem volt szalagszakadásom, mondjuk ultrahangot nem csináltak, csak röntgent. Egyébként a külső jelekből lehet megmondani.

2020. aug. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

#1 vagyok


Nekem izomszakadásom volt, röntgenre és ultrahangra küldött a doki. Előbbin semmi rendkívülit nem láttak, csak az ultrahangon látszott a szakadás. Röntgen azért kellett, hogy lássák, hogy érintett-e valamelyik csont, vagy csak az izommal van baj.

2020. aug. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Traumatológus ahogy vizsgál, már tudja. Termeszetesen MR is kimutatja bármelyik szalag szakadását. Az UH nem lát csontok mögé, így pl a keresztszalag szakadást nem látja, de felületesebb dolgokat, bizonyos izmok szakadását igen.
2020. aug. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors és hasznos válaszokat!
2020. aug. 19. 13:38
 6/10 A kérdező kommentje:
Még egy kérdésem lenne. Egy ismerősömnek kb egy éve volt szalagszakadása, amit nem diagnosztizáltak, a leleten rándulást írtak. Kb két héttel később visszamentem, és akkor tudta meg, hogy szalagszakadása van. Ez mennyire lehet gyakori eset?
2020. aug. 19. 13:40
 7/10 A kérdező kommentje:
Amúgy köszönöm a kedves válaszokat, és hogy elmagyaráztátok nekem.
2020. aug. 19. 13:40
 8/10 A kérdező kommentje:
Visszament*. Elnézést, az autokorrektor kijavította.
2020. aug. 23. 15:46
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos gyakran előfordul,hogy szalagszakadást nem vesznek észre,mert a legtöbb esetben csak RTG vizsgálatot végeznek,ami csak a csontsérüléseket "látja". Azért egy teljes szalagszakadásnak vannak olyan tünetei a sérülés és az elsődleges gyógyulás után,ami utal a szakadásra. Ha a rándulás,ficam gyógyulása után (min.4.6 hét) maradnak panaszok,akkor vissza kell menni az orvoshoz.
2020. aug. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!
2020. aug. 27. 18:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!