Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » A boka sérülés után miért fáj...

A boka sérülés után miért fáj így a lábam?

Figyelt kérdés
9 napja történt egy bokarándulásom. Röntgen nem mutatott törést. Szalagra, hogy sérült volna nem mondott semmit. Olyan problémám van, hogy fekve egész jól elvagyok, csak a mozgás tartománya van beszűkülve a bokámnak. Nyomásra fáj, mert gyulladás alatt van még. Viszont mikor ágyból felülök, vagy felállok pár másodperc múlva két ponton nagyon hasító fájdalmat érzek a bokámba. Mankózok, nem terhelem a lábamat egyáltalán. Minél magasabbra húzom a lábam annál kevésbé fáj. Ahogy lefekszek az ágyra egyből elmúlik. Ha ez a előjövő fájdalom nem lenne, le is tudnám tenni a lábamat, mert néha letudom csak pár másodperc múlva jön ez fájdalom és muszáj felhúznom a lábamat. Még talán bicegni is mernék ha ez nem lenne. Valakinek volt már ilyen?

máj. 22. 19:08
 1/2 anonim ***** válasza:
A ferjemnek volt, pont karacsony elott. Az agyon fekve alatamasztotta a labat, akkor nem fajt neki annyira. Mankot hasznalt kb. 2 honapig, talan 1 honapja van, hogy rendbejott, mar csak nagyon kicsit van bedagadva, semmi ahhoz kepest, amilyen volt. A surgossegi neki is kimutatta, hogy nem tores, bar azt mondjak, feler vele! Pihentesd es kimeld a labadat, semmikepen ne eroltesd, kell meg nehany honap sajnos, hogy rendbe jojjon, ez nem mulik el hamar.
máj. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Régen, nekem edzés közben kificamodott a bokám. 19:30-ra értünk a rendelőbe, ahol az orvos röntgen után hazaküldött, borogassam, pihentessem. Szerdára már képtelen voltam ráállni. Nekem főként a lábam külső oldalára sugárzott a fájdalom. Visszamentem a főorvosnőhöz, aki behívta a pénteki dokit és jól leszúrta. Ínszalag zúzódás miatt 8 hétre gipszbe tették a lábam.

Feleségem gyógytornász, számtalan hasonló esetet kezelt, mármint olyan betegeket, akiket az orvosok hanyagul hazaküldenek bármiféle kezelési javaslat nélkül. Sok orvos nincs tisztában az útókezelésekkel. Lényegében, azt se tudják, pontosan mivel foglalkozik, miben tud segíteni egy fizikoterapeuta, egy gyógytornász...

máj. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!