Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Kéztörés utáni gyógytorna...

Kéztörés utáni gyógytorna esetén mekkora fájdalom normális?

Figyelt kérdés
Aki már járt így, nektek menyire volt fájdalmas a gyógytorna?

2012. máj. 2. 15:37
 1/8 anonim ***** válasza:

Sajnos ez fájdalommal jár.

Nem véletlenül van az, hogy a kórházban a gyógymasszőröket örömmel várják a betegek, a gyógytornásztól meg rettegnek :))


De muszáj "megkínozni" az érintett testrészt, ha azt szeretnéd, hogy normálisan funkcionáljon a kezed.

Mi úgy tanultuk, a fájdalom 10-es skáláján ha a 7-est nem lépi túl, az még mehet.

2012. máj. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a gyógytornász,hogy a gyógytorna gyakorlatot AZONNAL ABBA KELL HAGYNI,HA FÁJ!!!Tehát nem normális ha egy picit is fáj.
2013. jún. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az egyik alkalommal el is ájultam a fájdalomtól. Nem is jött rendbe az ujjam, ma sem hajlik be.
2013. jún. 5. 16:58
 4/8 anonim ***** válasza:

Akkor mégis csak én írtam jól!

Második válaszoló vagyok.

2013. jún. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kösz, sajna :)
2013. jún. 5. 17:01
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem nem fájt egy picit se a csuklóm a gyógytornától,mégis száz százalékosan rendbe jött!

(Második vagyok megint.)

2013. jún. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem a csuklóm törött el, szilánkosra, nem jártam vele gyógytornára, nem is fájt, és most is rendesen működik...:)
2014. jan. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 gyt.88 válasza:

Hasonló véleményen vagyok, mint az első hozzászóló.

Minden törés más és más, ráadásul egyénspecifikus is. Valakinek egy kisebb sérülés is nagy fájdalommal és mozgásbeszűküléssel jár, valaki meg nagyon könnyen felépül egy súlyosabb sérülésből is (akár gyógytorna nélkül is, bár ez ritka, de láttam már rá én is példát). És igen, sajnos vannak olyanok is, akiknek lesznek maradványtüneteik. nEnnek okai: csontrendszer, genetika, életkor, a a kötőszövetek/lágyrészek rugalmassága,stb.

Emiatt nem lehet összehasonlítani. Nyílván van egy rehablitációs idő és az ettől nagyon eltérő nem további vizsgálatokra vagy esetleges szövődményre utalhat.

De az eredeti kérdésre, ill. kommentekre reagálva; bár részében megválaszoltam:

Traumás esetekben (pl. törés) eleinte nagyon sokesetben fájdalommal jár a torna és ez normális. Hiszen ez egy beszűkült még gyulladásban lévő szövet mozgásainak felszabadítása/megmozgatása.

2015. nov. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!