Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Törött láb begipszelését...

Törött láb begipszelését hogyan csinálják?

Figyelt kérdés

Járógipszet orvos rakja fel vagy asszisztens? Ketten csinálják vagy egyedül? És meddig tart, sokáig? Fekve kell lennem, vagy ülök és lógatom a lábam és úgy gipszelik? Miután kész van, ráálhatok és hazamehetek vele?

És mennyire kellemetlen érzés meg mennyire rossz ez?



2012. dec. 26. 11:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Fekvőgipszre nem állhatsz rá értelemszerűen.

Járógipszre se azonnal, meg kell, hogy kössön.

2012. dec. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
73%

Nekem volt el törve a lábam !

Az orvos teszi fel nyilván

nekem kb negyed óra volt mig rá tette

és igen fekve kell lenned (legalább is nekem feküdnöm kellett)

Nekem fekvő gipszem volt ezért én nem állhattam rá

Eleinte furcsa és rossz ,de meg lehet szokni :)

6 hetet ki lehet vele bírni :)

2012. dec. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
És nektek csináltak még egy röntgent a járógipsz előtt?
2013. márc. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A gipszet általában a gipszelő rakja fel, aki nem orvos, de a sima asszisztensnél több, mivel szakirányú tanfolyamot kell végeznie.

Hogy hányan csinálják, az attól függ, hogy milyen törésről és milyen gipszről van szó. Ha sima térdig érő járógipszet kapsz, azt a gipszelő simán megcsinálja egyedül.

A gipszelés nem tart sokáig, ha térdig érőről van szó, akkor max. negyed óra. A combtőig érő kicsit tovább tart, de az is csak kb. 10 perccel.

Nekem eddig mindig fekve gipszelték a lábamat. Amikor térdig érő járót kaptam, akkor a hátamon feküdtem, fel kellett húznom a lábamat, majd a kezemet a combom mögött összekulcsolva a lábamat a levegőben megtartani. Amikor combtőig érőt kaptam, akkor csak a hátamon kellett feküdni, a lábamat pedig a gipsz alatt lévő pamutharisnyával felkötötték egy állványra. Úgy legalább nem kellett tartani.

Ha hagyományos gipszed lesz, akkor legalább 24 óráig nem állhatsz rá. A műanyagot pár órával később már nyugodtan terhelheted.

A gipszelés önmagában nem kellemetlen, hacsak a törött lábadat nem feszegeti össze-vissza a gipszelő. Kötés közben a gipsz felmelegszik, ez egyébként szerintem kellemes érzés. Utána viszont amíg meg nem szárad teljesen hideg és nyirkos lesz, ez egy kicsit kellemetlenebb. A műanyagnál ez a rész ráadásul elmarad.


Ha van még kérdésed, nyugodtan írj, elég komoly gipszes tapasztalattal rendelkezem :(

2013. márc. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!