Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Csontzúzódás lehet a probléma?...

Csontzúzódás lehet a probléma? Vagy repedés?

Figyelt kérdés
3 hete leestem a létráról (nem emlékszem már rá hogy pontosan milyen magasról) és pont fenékre estem. 2 napig annyira fájt, hogy alig tudtam ülni, és még mindig nem múlt el csak enyhült. Már nem fáj, de van, hogy mikor ülök elkezd fájni megint és máshogy kell ülnöm ahhoz, hogy ne legyen kényelmetlen. Abban biztos vagyok, hogy nem tört el semmim, csak nem értem mitől fáj még mindig, és nem tudom mit kellene tennem.

2013. aug. 18. 21:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Mitől vagy biztos benne,h nem tört? RTG volt?

Gyakran egy repedés,zúzódás ugyanolyan panaszokat okoz,mint egy törés. Ráadásul a repedés és zúzódás gyógyulási ideje 4-6 hét,akárcsak a törésé. Amúgy 3 hét után már késő lenne bármit tenni. Legyél még egy kicsit türelmes.

2013. aug. 19. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ezt csak röntgen tudja eldönteni, menj el a sebészetre, nézesd meg.
2013. aug. 19. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És arra mekkora esély van, hogy rosszul forr össze a repedés vagy a zúzódás?
2013. aug. 19. 13:44
 4/5 anonim ***** válasza:
ha a csont el is mozdult, és nem rakták vissza a helyére akkor csak rosszul tud összeforrni. menj el a legközelebbi kórház baleseti osztályára, és csináltass egy rtg-t
2013. aug. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Fenékre eséskor gyakrabban törik a farok-ill. a keresztcsont, ebben az esetben a fájdalom középen van. Lehet, hogy nem volt törés, egy erőteljes zúzódás hatására csontkinövés is létrejöhet. Mindezek tisztázására rtg felvétel szükséges.
2013. aug. 20. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!