Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Elestem és nyomás hatására...

Elestem és nyomás hatására fáj a csuklóm. Eltörhetett?

Figyelt kérdés
Egyik este elestem és hát fenékre ültem volna de elég nagy lendülettel estem , szóval derékra zuhantam.a kezeimet nem raktam magam alá hanem a csípőm mellett tompítottam az esést. Másnap felkelve arra lettem figyelmes a bal csuklóm a kézfej felőli oldalán közvetlen a Singcsont és az Orsócsont közötti részen nyomás hatására fáj.Minden irányba tökéletesen tudom mozgatni kicsit kellemetlen ha vízszintesen mozgatom balra illetve jobbra. Nagyon félek hogyha eltört akkor műteni kell. Amúgy külső nézetre nincs feldagadva konkrétan nem látszik semmi különbség. Elmenjek az ügyeletre vagy otthoni módszerekkel ki tudom kúrálni magam? Ha otthon maradhatok szerintetek akkor mivel próbálkozzak? Próbáltam Activon géllel kezelni de nem érzem különösebb hatását. Segítségetek előre is köszönöm!

2013. aug. 22. 08:55
 1/7 A kérdező kommentje:
Bocsi hogy így később írom de most megint megnyomkodtam és úgy gondolom hogy nyomás hatására ott fáj ahol a Sing- és az Orsócsont találkozik még a kézfej előtt. Itt milyen problémára utalhat a fájdalom?
2013. aug. 22. 08:59
 2/7 anonim válasza:
Szerintem zuzodásod van . De menny el orvoshoz az a biztos.
2013. aug. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tehát szerinted nem kell műteni meg ilyesmi? Amúgy ha el lenne törve és a csont nem mozdul ki akkor mit kell éreznem?
2013. aug. 22. 09:25
 4/7 anonim válasza:
Az orvosis azt szokta mondani hogy menny el röngenre mert innen nem látom , hogy baj van . Mondom menny el a dokihoz az a biztos. Nagyapám is csak akkor vette észre hogy elvan törve a lába mikor már deformálodott a sípcsontja ,mert nem érzett semmit. Mégegyszer azt tudom mondani , hogy menny el orvoshoz mert a tanácsokat nem lehet biztosra venni.
2013. aug. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
oké köszi :D
2013. aug. 22. 09:39
 6/7 anonim válasza:
eltörve nincs csak zuzódás gipszet kapsz a könyöködig vagy csak simán betekerik kötszerrel
2013. szept. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Régi kérdés, de azért írok hátha más is olvassa..

Nos én 25 évvel ezelőtt estem el, mikor egy karatés srác rajtam mutatott be egy gáncsot a haverjainak.

Azóta is fáj ha nyomom (pl. fekvőtámasz)

Lényeg:

El kellene vele menni a traumatológiára, mert ez bizony nem fog elmúlni..

(Én is ezt fogom most tenni)


Szép napot mindenkinek, aki olvasta soraimat.

2017. aug. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!