Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Eltörhetett a kezem? :/

Eltörhetett a kezem? :/

Figyelt kérdés
Haverommal mászkáltunk és elcsúsztam, ráesve a kezemre(csuklóm).. Nagyon fájt, a bőgés határához is közel kerültem. Most minden egyes mozdulat fáj, és néha ropog is a mozgatásnál! Alaphelyzetben is fáj, de mivel hétvége lesz/van, nem tudok már elmenni orvoshoz. Szerintetek most eltörött? Hozzáteszem, tudom mozgatni, de fájdalmasan.. Még régen amikor eltörtem ugyan ezt éreztem! Vélemény?

2013. aug. 2. 17:23
 1/7 anonim ***** válasza:
67%
ügyelet?
2013. aug. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
46%
Ha nem dagadt/lilult be, és tudod mozgatni, akkor nem hiszem, hogy törés. Mindenesetre nem árt, ha látja egy orvos.
2013. aug. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%

Valószinüleg törés, mégpedig szilánkos, ha ropog is. EZ adott esetben akár egy eret is megsérthet, amibe akár bele is halhatsz.


Menj minél elött be ügyeletre - az mindenhol van, és hétvégén is, mielött igen komoly bajod lesz.

2013. aug. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az,h tudod mozgatni nem jelenti,h nem tört el. Ne várd meg a hétfőt,baleseti ügyelet hét végén is van. Ráadásul az ízületed is sérülhetett,ami gyakran nagyobb gond,mint egy egyszerű törés.
2013. aug. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Sürgősségi osztályra menj be vagy a kórház baleseti ügyeletére. Tulajdonképpen ezért vannak , megröntgenezik a kezed és kiderül, hogy van-e csonttörés vagy nincs.

Nem jó a törvégeket úgy mond szabadon hagyni pár napra, mert sokkal rosszabbul gyógyul illetve, ha a töréskor nem mozdultak el, akkor ebben a pár napban megtörténik.

Egyébként meg holnapra sokkal jobban fog fájni és duzzadtabb is lesz, ha el van törve. A mozgatáskor jelentkező ropogás az csonttörésre utal !

2013. aug. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Menj be sürgősségi sebészetre vagy traumatológiára. Durva eltérés nélkül is lehet csukló törésed. Nem tudom hány éves vagy, de ha tini vagy még akkor előfordulhat egy olyan törés is ami epihyseolissel jár és az aztán kívülről nem látszik... és van hogy ízületbe is hatol vagy csak éppen megnyílik az epiphysis. egyik sem szerencsés.
2013. aug. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Alighanem eltört. Irány a sürgősségi! Jobbulást!
2013. aug. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!