Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mostanában elkezdtem futni és...

Caola kérdése:

Mostanában elkezdtem futni és fáj mind a két térdem ha futok. Tudtok-e segíteni?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy ez talán egy kezdeti fázis és még nincsenek eléggé bejáratva a térdeim vagy valami mással van összefüggésben. Akár ha bármilyen tanácsot tudnátok adni az is nagyon jó lenne! (? )


Fiú (15)

178 cm

70 kg



2013. aug. 23. 10:08
 1/8 anonim ***** válasza:
nyújtás/bemelegítés megvan rendesen?
2013. aug. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Nekem is volt ilyen először. Bemelegítés után fuss és ha úgy is megérzed a térded, az is normális, ilyenkor ne rohanj, kényelmesen kocogj és a térded pár alakalom után már hozzászokik a terheléshez, akkor már nem fog fájni. És jó futócipőben kell futni, nem holmi dorkóban.
2013. aug. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 hunbula ***** válasza:
Nekem pl érzékenyek a térdeim, ezért vigyáznom kell futáskor. Ha betonon futok, napokig tud fájni, ezért szoktam inkább salakon, földön futni. Emellett ahogy előttem írták a jó futócipő is nagyon fontos (nekem a Nike cipők eddig beváltak). Én vettem térdvédő szalagot is, a Hervisben kb. 2000 forint/db, van több méretben, tartja a térdet miközben futsz. Nekem nagyon bejött. Remélem, segítettem, kellemes futást a továbbiakban.
2013. aug. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az előzőekkel egyetértve, bemelegítés és egy jó cipő elengedhetetlen, ill. ha lehet ne aszfalton/betonon fuss.
2013. aug. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 hunbula ***** válasza:
Még valami eszembe jutott: mivel az adataid alapján úgy látom növésben vagy, elég magas is vagy, lehet hirtelen nőttél. Ez nagy megterhelés az ízületeknek, ezért vigyázz, ki ne menjen véletlenül a térded, gyakran előfordul ilyen korban gyors magasságnövekedésnél. A térdvédőt továbbra is ajánlom. :)
2013. aug. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek a válaszokat!

Van elég jó futócipőm puhán rugózik minden :D Sajnos főként beton van a környéken salak sehol föld meg ahol van ott 1 méteres a gaz. Mindig melegítek de figyelni fogok azokra amiket mondtatok és még egyszer köszönöm!

2013. aug. 23. 14:49
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem jó a cipőd vagy túl gyorsan növeled a terhelést. Az ízületek lassabban edződnek, mint az izmok! Vegyél vissza.
2013. aug. 24. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Aki térdvédő szalaggal fut, ott már baj van. Ezeket a segédeszközöket csak meglehetősen ritkán szabad alkalmazni futáskor. Szerintem a probléma gyökerét kell megkeresni, A helyedben felkeresnék egy sportorvost, aki nem baj, ha éppen orthopédus. Ő a vizsgálatok után mindent el is fog mondani. 25 éve futok, legtöbbet aszfalton. Voltak térdfájdalmaim, de kevés futót ismerek, aki nem küszködött ilyen jellegű sérüléssel, mert ugye lehet ez egy nem észrevett sérülés is. Flexagil krém csodákra képes.Nem írtad mennyit és hányszor futsz. Én minden nap futok min. 10,6 km-t. Ez a legkevesebb, de térdvédőt egyetlen egyszer tettem fel, majd a sportorvos le is szidott érte, hisz az nem erre való. A bemelegítés, a futás utáni nyújtások, mint fentebb írták elengedhetetlen az edzések során. Minél többet fogsz futni, enyhülni fognak a fájdalmak, futás közben egyébként is feltelitődik a térd ízületi folyadékkal.

Kívánom, hogy érezd magad jól, futás közben is.

Üdv.: Rea

2013. aug. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!