Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Hol találok újjáélesztést...

Hol találok újjáélesztést megtagadó nyilatkozat (DNAR) mintát és ha már megvan a nyilatkozat akkor kell-e jegyző hozzá vagy elég csak magamnál tartanom?

Figyelt kérdés
DNAR nyilatkozatot szeretnék tenni, de amit írtam az eléggé esetlennek tűnik nekem.

2013. aug. 27. 12:05
 1/7 anonim ***** válasza:

A DNAR az angolszász országokban használt terminus, Mo.-on nem biztos, hogy van ilyen jogi fogalom/lehetőség.


Ezt találtam:


[link]


"Az életfenntartó vagy életmentő beavatkozás visszautasítására csak abban az esetben van lehetőség, ha a beteg olyan súlyos betegségben szenved, amely az orvostudomány mindenkori állása szerint rövid időn belül - megfelelő egészségügyi ellátás mellett is - halálhoz vezet és gyógyíthatatlan. A megfelelő formai kritériumok alapján megszületett visszautasítás is csak akkor érvényes azonban, ha egy háromtagú orvosi bizottság a beteget megvizsgálja, és egybehangzóan nyilatkozik arról, hogy a beteg döntését annak következményei tudatában hozta meg, illetve, hogy a betegség az orvostudomány mindenkori állása szerint rövid időn belül halálhoz vezet vagy gyógyíthatatlan. A betegnek az orvosi bizottság nyilatkozatát követő harmadik napon - két tanú előtt - ismételten ki kell nyilvánítania, hogy visszautasítja az életmentő vagy életfenntartó beavatkozást."

2013. aug. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszod. Viszont nálam nem a gyógyíthatatlan betegség áll a nyilatkozattétel hátterében. Ez nálam meggyőződésbeli kérdés. Nem akarok feleslegesen a "két világ" között lebegni amíg újraélesztenek. Nekem ez természetellenes.
2013. aug. 27. 14:25
 3/7 anonim ***** válasza:

#2 Valahogy életszerűtlen a kérésed. Gondolj bele: összeesel az utcán vagy baleset ér, gyorsan jönnek a mentők, újraéleszetnek, bevisznek a kórházba. Egyszerűen senki sem fog papírokat nézegetni közben, hogy te ezt megengedted-e vagy sem, csinálják a protokollt, és kész.


Aztán mi csináljon veled az orvos, ha már megmentett, de kiderült, hogy neked papírod van róla, hogy ne mentsenek meg?

2013. aug. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tudtommal a személyi iratokat megnézik, főleg a donorkártyát. Ha mellé van rakva a nyilatkozat is akkor nézniük kell. És ha elütnek mi van? Egyszer már elkapott egy Renault személygépjármű. Nézz hülyének, nyugodtan. Én már épp eleget éltem ahhoz, hogy már a Renault-ról úgy kászálódjak le (3 évvel ezelőtt), hogy "a francba, még élek".
2013. aug. 27. 23:34
 5/7 anonim válasza:
Ha valaki összeesik és esetleg még újra is kell éleszteni, biztos, hogy nem az iratokat nézik először. Ebből adódóan teljesen fölösleges ilyen nyilatkozattal a zsebben járkálni.
2013. aug. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Mért nem akarod hogy újraélesszenek?
2014. okt. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én nemrégiben voltam egy olyan konferencián, melynek témája az életről való rendelkezés. Ott hangzott el, hogy az újraélesztés nem olyan, mint a filmekben: a beteg létfunkciói leállnak, jön a doki a defibrillátorral, feléleszti, és mindenki boldog.

A valóságban egy újraélesztés számos komplikációhoz vezethet. Ha pl az eszméletvesztést egy vérrög okozza, és úgy élesztik újra a beteget, akkor a vérrög miatt akár amputálhatják a lábát vagy/és meghülyülhet (már bocsi, hogy így fejeztem ki magamat!) Ilyen okiratot közjegyzővel készíttethetsz, vagy nézd meg ezt az oldalt:

[link]


Egy ilyen közjegyzői dokumentum amúgy nem olcsó. Kb 50 ezer forintba is fájhat.

2019. nov. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!