Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mennyi idő alatt jöhet helyre...

Mennyi idő alatt jöhet helyre ez a törés gipsz nélkül? Hogy kerüljem el, hogy elmozduljon?

Figyelt kérdés

Eltört az egyik lábközépcsontom (V. metatarsus), de nem mozdult el. Nem gipszelték be, azt mondták, hogy pihentessem, és hordjak keménytalpú cipőt. Vissza kell majd mennem, hogy megnézzék, hogy továbbra sem mozdul-e el.


Ha esetleg volt már valakinek ilyen, mennyi idő alatt jött helyre, és hogyan lehet elősegíteni a gyógyulást? Mit csináljak, hogy tuti ne mozduljon el? Nem akarok gipszet továbbra sem. :)


2013. szept. 26. 23:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Csodalkozom hogy nem tettek gipszbe. Mikor nekem tort el a labkozepcsontom,2hetig fekvogipszben voltam. Utana pedig meg 6 hetig volt jarogipszem.

Azt irtad hogy nem akarsz gipszet tovabbra sem,ez azt jelenti hogy gipszelni akartak de sajat felelossegre nem kerted?

2013. szept. 27. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Azt pedig hogy elmozduljon ugy lehet elkerulni ha gipszbe teszik..
2013. szept. 27. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nem, dehogy, nem tennék ilyet saját felelősségemre még úgy sem, hogy nagyon nem örültem volna a gipsznek.

Azt mondta az orvos, hogy pici a törés, és egyáltalán nem mozdult el, és, hogy megkonzultálta a kórhzban a kollégáival, és inkább nem tesznek rá gipszet, mert attól csak beállna a bokám, letapadnának az inak...stb. Elvileg kemény talpú cipőt kellene hordanom, de nem hordok, mivel inkább itthon pihentetem a lábam.

Jövő héten kell visszamennem, megnézik, hogy továbbra sem mozdult-e el.


Amúgy az ismerőseim között 2 esetről is tudok, akinek szintén nem gipszelték, és a neten is olvastam, h ezt a törést nem mindig szokás, így gondolom normális. :D

2013. szept. 27. 15:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!