Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Milyen lesz utána? Teljesen...

Valasz91BakBelvalasz kérdése:

Milyen lesz utána? Teljesen rendbe jön, vagy érezhető lesz utána is?

Figyelt kérdés

A 13 éves öcséméknél tegnap sportnapot tartottak. A sportnap során atlétikában és labdasportokban (kivéve vízilabda) mérethették meg magukat és osztályaikat.

A sportnap vége felé sajnos bekövetkezett egy sérülés.

Sajnos bokatörés lett a sportnap vége.

Jelenleg gipszsínben (azaz fekvőgipszsínben/ van a lába.



1. Várhatóan kap-e majd fekvőgipszet?

2. Ha igen. Mennyi időre?


3. A gipszsín után/a fekvőgipsz levétele után kap-e majd járógipszet?

4. Amennyiben igen. Milyen időtartamra?


5. Járógipszhez kell-e majd mankót használnia?


6. Mikor mehet majd először iskolába és mire lehet számítani (tanároktól, osztálytársaktól, iskolatársaktól)?



(öcsém 14 éves)



2013. okt. 12. 21:55
 1/3 A kérdező kommentje:

7. Kap-e majd felmentést testnevelés óra alól?

8. Ha igen. Mennyi időre? (I. félévre vagy teljes tanévre)

2013. okt. 12. 21:59
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ezt mind kérdezzétek meg az orvostól, mert az összes kérdésre csak az eredmények és a gyógyulás minőségének ismeretében lehet választ adni.
2013. okt. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

1. ezt nem értem, mi a külömség? szerintem ugyan az. Legalábbis én fekvőnek hívtam az elsőt(amire nem szabad rálépni, és nem ér körbe), a másik pedig a járó(amivel jársz).

3.Nagyon valószínű! :D

4.attól függ hogy milyen ütemben gyógyul, 2-3 hét körül az átlag.


5. Tuti! először rá sem tud majd állni.

6. Járógipszel mehet, ha tud. Ez saját döntés.

Attól függ milyen a viszonya az osztállyal, általánosságban megkérdezik mi van, hogy van stb ilyen 10perces "szenzáció".Rajzolgtnak a gipszre stb.

A tanárok részéről nagyon egyénfüggő a dolog.

Volt aki kérdezgetett az óra elején hogy hogy történt, volt aki semmit sem szólt, nem igazán érdekelte.

És voltak akik nagyon aranyosan, először megkérdezték hogy történt, utána mondták hogy nagyon vigyázzak a lépcsőn, ne siessek nehogy elessek, ha nem bírom menjek haza nyugotan, ne erőltessem túl magam, és akár hányszór találkoztunk kérdezték hogy vagyok( volt olyan tanárom akiről nem is tudtam addig hogy milyen kedves és törődő)

és voltak akik szintén kedvesen, mindig viccelődtek(pl. "Ne rohangálj a folyosón", és hogy "Mit hallok Xy rohangálsz a folyosón!?" és hasonlók)


Szóval ezek közül akár melyik előfodulhat.


7. Még szép hogy kap. :D

8. I. félévre szerintem vagyis inkább olyan 3 hónap erejéig, de lehet hogy kap részlegeset későbbre is( ha jófej a doki, és kértek)


Ezek a saját tapasztalatok!

2013. okt. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!