Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mit kell tenni, ha egy idős...

Mara87 kérdése:

Mit kell tenni, ha egy idős ember elesik?

Figyelt kérdés

Fel kell segíteni? És ha eltörött valamije?


Szerencsére még nincs ilyen irányú tapasztalatom, viszont a szomszédban a néninek szüksége lehet rám és nem akarok majd leblokkolni.


Nekem nincs kulcsom a lakásához, csak egy messzebb lakónak, akinek a telefonszámát sem tudom. Éjnek évadján pl. felcsengethetem, ha hallom hogy odaát baj történt? Nyilván csak akkor tenném, ha a néni kifejezetten segítséget kér. De ha pl. elveszti az eszméletét? Úgy meg is lehet fulladni.



2013. okt. 15. 14:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha nem hallod hogy baj történt,honnan tudnád?

Bár ha átlátsz hozzá,és látod,hogy baj van,akkor átmászol keritésen,telefonnal,hogy szükség esetén mentőt tudj hivni.

Ha nincs eszméleténél,azonnal mentő.

Ha eszméleténél van,akkor megkérdezed mije fáj,fel tud-e állni.Ha csak beütötte magát,segitessz felállni,és bemenni a házba.Ha nem tud,akkor hivni kell orvost/mentőt,majd ők segitenek,mert bajt is okozhatsz.

2013. okt. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Lakásban lakunk, nem házban, és elég sok minden áthallatszik. (Beszéd nem érthető, de hallható, zajok szintén, meg szoktam hallani, hogy feljajdul éjszaka.)

A közelmúltban egyszer elesett, de nem hallottam (aludtam valószínűleg) és ő sem szólt. Elmesélte, hogy nem tudott felkelni, egy paplant tudott maga alá húzni, hogy ne a hideg földön feküdjön, aztán amikor már sikerült az ágyra felkapaszkodnia, bevett valami gyógyszert és visszaaludt. Azóta fájlalja a lábát/oldalát, de jól van.


Ha nagy baj lenne, biztosan kiabálna (ha magánál van), vagy ha elér a telefonhoz, akkor hívna segítséget. Akár az ismerőst, akinél a kulcs van.

Akkor vagyok nyugodt, ha hallom, hogy tesz-vesz otthon. Néha találkozunk, de jön a hideg idő és mindenkinél csukva lesznek az ajtók.

2013. okt. 15. 15:10
 3/4 anonim ***** válasza:

Kérdező, az elsősegélynyújtás alapjait nézd át! Egy öreg emberrel pontosan ugyanúgy kell eljárni.

Az első kb jót írt.

Ha nincs eszméleténél, légutat biztosítasz (!), tehát pl stabil oldalfektetsz légútbiztosítással együtt, és mentőt hívsz.

Ha eszméleténél van, és elképzelhető, hogy törése vagy belső sérülése van (nagyon fáj, nem tud felállni), mentőt hívsz, lehetőleg nem mozdítod.

Ha eszméleténél van, és nem fáj neki nagyon, segíthetsz felkelni és maradj vele, figyeld egy kicsit, hogy jól van-e.

2013. okt. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm.

Huhh, azért remélem, nem lesz rá szükség.


Ha eszméletlen, az tiszta sor volt eddig is, hogy mit csinálok. De ha nem tud felkelni, még az sem jelenti feltétlen, hogy mentőt kell hívni, mint a fenti eset mutatja. Lehet, hogy lent van a vérnyomása, szédül vagy ilyesmi, nem? Ha egyébként tiszta a tudata...


Jobban átgondolva azt hiszem, nem is annyira az egészségügyi teendő vonatkozása ijesztett meg, hanem hogy ilyen közel kerülni vkihez, akit alig ismerek és nem a rokonom. Hogy úgy tudjak segíteni, hogy neki se legyen szégyenérzete vagy ilyesmi.

2013. okt. 15. 17:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!