Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Nem bírom elviselni a gipszet...

Nem bírom elviselni a gipszet a lábamon, leszedhetem?

Figyelt kérdés

Nem komoly törés, elmozdulás nélküli lábközépcsonttörés. 3 hete gipszben van, még 3 hét lenne, de nem is fáj, meg sincs dagadva, viszont én egyszerűen nem bírom ezt már tovább elviselni a lábamon. Mi a legrosszabb ami történhet velem, ha leszedem itthon magamnak?


Csinált már ilyet valaki, hogy hamarabb leszedte a gipszét?



2013. okt. 15. 16:57
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
Nem szedheted le, elmozdulhat a csont és rosszul forr össze. AKkor meg műthetnek, eltörik újra, és még tovább gyógyulsz...
2013. okt. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Ha az V. lábközépcsont basis tört el, akkor nyugodtan szedd le! Nekem is el van törve ez a csontom jelenleg (pont most 4 hetes), és nem is tettek rá gipszet alapból. Csak letapadnak miatta az ínak, beáll a bokád, sorvad az izmod...stb. Ha ilyen komplikáció mentes lábközépcsont törés áll fenn, akkor néha többet árt, mint használ.
2013. okt. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

V.-ös lábközépcsont törés.


Leszedtem egyébként kemény 1 órai munkával!


Simán tudok rajta járni, fájdalom nélkül. Nem tudom elképzelni, hogy erre még két és fél hét gipsz kéne. Na most már amúgy is mindegy :)))

2013. okt. 22. 14:46
 4/6 anonim válasza:

Óvatosan járj rajta, és inkább a lábfejed belső élét terheld!

Jah, és ami nagyon fontos: Pár hétig olyan cipőt hordj, aminek kemény a talpa! Egy túrabakancs lenne a legjobb, de bármi jó, aminek nehezen hajlik a talpa. :)

2013. okt. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi, igen van egy jó túracipőm, ami remekül tartja a lábamat, azt hordom majd!
2013. okt. 22. 17:26
 6/6 anonim ***** válasza:
35 éve fekvőgipszben elmentem cigit venni. Sajnos, esett az eső, tiszta redva lett minden, ráadásul a gipsz is eltörött talpamon. Nem örültek nekem, amkor bementem kötözésre.
2013. okt. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!