Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Bokatörés. Mire számíthat az...

Bokatörés. Mire számíthat az iskolába illetve a járógipsz levétele után?

Figyelt kérdés

Az öcsém sajnos tegnapelőtt múlt három hete, hogy eltörte a bokáját. Egy hétre kapott gipszsínt, ezt két nappal ezelőtt múlt két hete, hogy lecserélték neki járógipszre. A gipszcserét követő napot azaz a péntekit még az orvos tanácsára kihagyta. E hét hétfőre viszont lázas lett. A háziorvos utasítása nyomán a héten nem mehetett suliba. Így először holnapután megy iskolába.



d; Mire számíthat az iskolába az osztálytársak és a tanárok részéről a gipszes időszakban?


e; Kaphat bármilyen felmentést tesiből a járógipsz levétele után, ha igen mennyi időre?


f; Nálatok milyen sűrűn fordul(t) elő, hogy valaki begipszelt kézzel vagy lábbal megy/ment iskolába?



2013. okt. 19. 20:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

"d; Mire számíthat az iskolába az osztálytársak (...) részéről a gipszes időszakban?"


Össze fogják firkálni jobbnál-jobb rajzokkal a gipszét! :)

2013. okt. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
gipsz levétel után biztosan kap bizonyos időre felmentést. Nekem is volt bokatörésem, igaz műtöttek is, 4 hét gipsz után kaptam 3 hónap tesi felmentést, ha jól emlékszem
2013. okt. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én tavalytörtem el bokám, de az enyémet műtötték is.

És akkor a válaszok

d;Ez tanár és osztály függő.

Az én osztályom az először meglepődött hogy ott vagyok, majd kérdezgették hogy hogy vagyok stb. a barátok segítettek, és öszzerajzolgattak.

A tanárok részéről tényleg nagyon egyénfüggő a dolog.

Volt aki kérdezgetett az óra elején hogy hogy történt, volt aki semmit sem szólt, nem igazán érdekelte.

És voltak akik nagyon aranyosan, először megkérdezték hogy történt, utána mondták hogy nagyon vigyázzak a lépcsőn, ne siessek nehogy elessek, ha nem bírom menjek haza nyugotan, ne erőltessem túl magam, és akár hányszór találkoztunk kérdezték hogy vagyok( volt olyan tanárom akiről nem is tudtam addig hogy milyen kedves és törődő)

és voltak akik szintén kedvesen, mindig viccelődtek(pl. "Ne rohangálj a folyosón", és hogy "Mit hallok Xy rohangálsz a folyosón!?" és hasonlók)


Szóval ezek közül akár melyik előfodulhat.


e;A teljes gyógyulás is több hónap még szép hogy kap felmentést!

Én is azt hittem hogy leveszik a gipszet és majd sétálok mint előtte, de nem... rá sem bírtam állni pár napig.

Mire rendbe jön legalább 3 hónap, de lehet hogy több.


f; Én voltam az első gipszelt lábú, de gipszelt karral/kézzel eddig évente 1-1 ember volt a 3 év alatt(vagyis kb. 4en voltunk eddig gipszesek)


És még csodálkoznak miért utálják a diákok a tesiórákat. XD

2013. okt. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!