Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » 3 órás bokaműtét mindenképpen...

3 órás bokaműtét mindenképpen altatásban lesz?

Figyelt kérdés

Eltörött a bokacsontom, mindenképpen műteni kell hogy helyrerakják, az orvos szerint bonyolult törés és körülbelül 3 órás műtétre számíthatok. Én semmiképpen nem akarok altatást, de az orvos szerint ilyen hosszú műtéteket minden orvos csak altatásban végez. De én hallottam, hogy máshol csinálják helyi- vagy gerincérzéstelenítésben is a bokaműtétetek. Ilyenkor mit tudok csinálni? Rá tudom beszélni az orvosokat hogy ne altassanak?


32/F


2013. nov. 5. 14:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Hidd el, jobban jársz, ha altatnak.

Gondolom nem véletlenül.

Vannak olyan műtétek, aminél altatni kell, máshogy nem megoldható. És ha az orvos szerint ez ilyen, akkor ilyen.

2013. nov. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Bizonyos testrészeknél megértem, ha máshogy nem megoldható, de pont egy bokánál? Nyilván nem fogom mozgatni akkor se, ha gerincérzéstelenítést kapok. Az meg nem zavarna, hogy tudom mi történik a műtét közben.
2013. nov. 5. 14:42
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen műtéteket nem véletlenül végzik altatásban... Nem kell félni az altatástól! :) Gondolj bele, mi lenne, ha te lennél a sebész, és a beteg folyamatosan kérdezgetne, vagy figyelne... egy műtét alatt vannak zajok, amiket hidd el, nem akarsz ismerni. Ha jó az orvosod, a világon nincs mitől félned! :)
2013. nov. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 klopusz ***** válasza:

Szia!


Igaz, nem háromórás műtét volt, de a lányom bokaszalag-szakadását is altatásban csinálták.

Én is gondolkodtam más variációban, de a doki azt mondta, hogy azért altatásban kell csinálni, mert lokálban (helyi érzéstelenítéssel) hosszú időre nem tudja a műtéti területet érzésteleníteni. A gerincközeli érzéstelenítés szóba sem került.

Amúgy az altatás nem valami nagyon rossz dolog. Egyetlen negatívum az volt a lányomnál, hogy mikor ment ki belőle az altató, megállíthatatlanul remegett, de ez is csak kb. 20 percig tartott. Semmi egyéb (pl. hányás) nem volt nála, így nem is érezte rossznak ezt a megoldást.

2013. nov. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Engem gerincérzéstelenítésbe műtöttek előbbször,aztán altatásban másodjára,ha gerincbe érzéstelenítenek nem szabad felkelni 24 órán át,de szerintem jobb mint az altatás
2013. nov. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Csak tudnàm mi a fenétől kell félni az altatàstól..4màsodpec alatt alszol es ha màr alszol lényegében túl vagy rajta..tehàt 4màsodperc para utàna màr a köv kép hogy pofoznak hogy jó reggelt a te szemszögödbólegy 3óràs műtét 1màsodperc tehàt 4masodperc alatt beajulsz..sokan azért paráznak nem ébrednek fel de ez baromsàg a gerincbe ézéstelenités is legalàbb olyan rizikos..tehàt az alvás sokkal jobb
2015. aug. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!