Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ráesett a lábfejemre a kávés...

Ráesett a lábfejemre a kávés üveg. Eltörhetett?

Figyelt kérdés

Szekrény aljából kigurult és ráesett a lábamra. Elég nehéz, tele volt. Azóta ha spiccbe teszem a lábfejemet akkor fáj, ha megnyomkodom úgy nagyon. Cipőben is érzem hogy megsérült, viszont rendesen tudok sétálni, csak kényelmetlen. Feldagadva egyáltalán nincs, nem is lilult be meg semmi. Eltörhetett? El kell mennem ezzel orvoshoz? Azért vonakodok mert idén hasonló okok miatt (mindig ér valami baleset) már 8 röntgent csináltak. Az orvos már "eltiltott" tőle.


Mit csináljak? Mik a jelei hogyha nagyobb a baj?



2013. nov. 18. 10:07
 1/9 anonim ***** válasza:

" (mindig ér valami baleset) már 8 röntgent csináltak. "


menj másik dokihoz,az majd most küld először rögenre,

2013. nov. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
35%

Nem foglalkoznék vele. Ha tudsz járni, nincs bedagadva..


Egyébként igen, elvileg így is lehet törött csont, anélkül hogy nagyon fájna vagy bedagadna. De az emberi test erős, attól hogy 'eltörhet' még nem törik el.

2013. nov. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem nincs baja, de az ütés fájhat egy ideig, ez természetes.Ha lilul, dagad, vagy napokig fáj, akkor már gyanakodhatsz.
2013. nov. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Nagyon hipochonder vagyok, állandóan járom a röntgent bármimet megütöm. Ez most tényleg fáj, pukli is lett, nagy volt az ütés de simán elsétáltam a Tesco-ig (2km) úgyhogy várok még az orvossal
2013. nov. 18. 10:42
 5/9 anonim ***** válasza:
Akkor furi vagy. Hipochonder, ennek sose tudtam mi értelme. A röntgensugárzás hatásaival kapcsolatban nincsen különösebb problémád, akkor már?
2013. nov. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
58%
A végén a röntgentől lesz bajod.Hasznosabb lenne, ha megtanulnád ránézésre felismerni, megkülönböztetni bizonyos tüneteket.Ja, amúgy törött lábbal nem tud járni az ember, úgyhogy nem nagyon mentél volna el a kapuig sem.Ez remélem megnyugtat.
2013. nov. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"amúgy törött lábbal nem tud járni az ember, úgyhogy nem nagyon mentél volna el a kapuig sem.Ez remélem megnyugtat."


Tud az ha van elegendő morfiumja. Én múlt hónapban vörösborral jöttem haza, de szidtam is egész úton hangosan a magyar törvényhozást.

2013. nov. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

a boka egy különleges terület az emberi szervezetben, mert úgy is el tud törni, hogy félmaratont futsz törött lábbal... a te bajod valószínűleg az ún. chopart ízületi törés, amely a lábtőcsontok közötti törést jelenti. csak akkor okoz fájdalmat, ha spiccbe nyújtod a lábad vagy lábujjhegyre állsz. mindenképp menj el kórházba, és röntgeneztesd meg, mert ha el van mozdulva a csont és rosszul forr össze, akkor az hosszabb távon rosszabb lesz, mint gondolnád...

ha meg már csináltak 8 rtg-t, akkor egy 9.ik sem fog ártani.. és nézd mega sok radiológust, akik naponta csinálnak egy rakat rtg-t és nincs semmi bajuk...

2013. nov. 18. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A radiológusokról köztudott, hogy naponta tényleg sok röntgen felvételt csinálnak, és közben minden egyes páciens kezét fogják. Így néhány adag sugárzás éri őket is.. vagy nem?


Én is elmegyek holnap lábat röntgeneztetni, hátha törött csak nem tudok róla.


Jaj, barátnőm kemény 50 kilós nő, hát már vagy 2 hete nagyon szétcsapta a lábát rúgás közben, tényleg alig bicegett csórikám :D

Már majdnem elküldtük orvoshoz a lábával, aztán úgy gondoltuk hogy ennyire azért nem érünk rá, van fontosabb dolgunk.. Na neki tényleg sérült volt a lába (mondjuk még mindig az). De nem törik el csak úgy, ennyire könnyen. Tényleg.

2013. nov. 18. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!