Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Bokarándulás, indokolt-e 4...

Bokarándulás, indokolt-e 4 hét járógipsz?

Figyelt kérdés

6 napja egy ugrás után rosszul érkeztem és a bokámra estem.

Egyből fel bírtam állni és mozganti a lábfejemet, viszont a nap folyamán még terheltem(séta,lépcsőzés,bicikli) majd mikor hazaértem láttam hogy be van duzzadva és nagyon fájt estére.

Másnap SZTK-ba mentem ahol a röntgenen semmi törés nem látszódott, a bokámon volt egy elszineződés, az orvos pedig 4 napig fekvőgipszet adott(majd 3 hét járót ígért). A fekvőgipsz alatt nem éreztem semmi fájdalmat a bokámban.

A diagnózis: boka húzódás és rándulás, livid elszíneződés, duzzanat, nyomásérzékenység

A fekvőgipsz levevésénél a duzzanat jelentősen csökkent, viszont enyhe elszineződések voltak a lábfejemen(az orvos szerint), és 3 hét helyett 4 hét járógipsz.

Amikor valami alternatívára kérdeztem csak annyit mondott hogy beküldhett kórházba műtétre aztán 6 hét járógipsz.


Most iskolába járok a gipsszel, és nagyon kellemetlen benne járni mivel elég méretes és súlyos, ami miatt nehéz közlekednem az iskolában, főleg ha nincs felpolcolva akkor még fáj is a bokám(nem olyan nyilalósan mint a baleset napján hanem csak picit és zavaróan)(az órák alatt ritkán bírom kényelmesen felpolcolni)

A gipsz dörzsöli a lábam mivel kis darabkák amik frissen letörtek róla kiszedhetetlenek belőle, és a tél beköszönte miatt a lábam is fázik ha már 5 percet kint vagyok(amit muszáj iskolába menet..)


Minden napra kaptam trombózis elleni injekciót.


Mit lehet tenni ilyen helyzetben?

Elképzelhető hogy az orvos szalagszakadást állapított meg de a leletre csak rándulás van írva?

Nem sokáig vizsgált a gipsz ráhelyezése előtt.

A gipsz hatalmas teher munkanapokon és az iskolában szünet pont a gipsz levételékor lenne, addig semmi igazolás se szünet.



2013. nov. 25. 21:17
 1/2 anonim ***** válasza:

A rögzítés mindenképpen kell,akkor is ha nincs szalagszakadás. Rándulásnál az ízületet tartó szalagok megnyúlnak,amik csak akkor tudnak rendesen "visszarögzülni",ha az ízület tehermentesítve van és nem tud nagy mozgásokat végezni. Ha nem hordanád az ízület instabillá válna és ezután kisebb terhelésekre is rándulás,ficam lenne. Létezik könnyített rögzítő,ami nem gipsz,ezt azonban meg kell venni.

[link]

Itt találsz ilyeneket.

2013. nov. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A hideg ellen egyszerű megoldással tudsz védekezni: ráhúzol a gipsz elejére, ahol kint vannak a lábujjaid, két vastag zoknit. Órán is tedd fel a lábad egy melletted lévő üres székre, minél többet van felpolcolva, annál jobb.
2013. nov. 26. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!