Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Miért olyan rémes, ha valakine...

Miért olyan rémes, ha valakinek be van gipszelve a lába?

Figyelt kérdés

Bocsi, nem szeretnék senkit megbántani, csak tudatlanságomban kérdezem :D

Nekem még nem volt, csak ahogy így elképzelem, nem tudom, hogy miért olyan nagyon rossz.



2013. nov. 27. 17:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem tudsz normálisan menni, mankóval meg nehéz megszokni.Nem csinálhatsz semmi sportot vagy hasonlót (futás,bicikli,foci a haverokkal stb.)Csak ülsz/fekszel és unatkozol (vagy gép vagy teló vagy bármi)és még fáj is..Egyszerűen lerombolja a jó közérzeted.Nekem egyszer a térdkalácsom fordult el.2hónapig voltam gipszben, utána még fél évig ilyen lábmerevítő cucc meg időközben 2műtét.Hát mit mondjak nem volt kellemes :D
2013. nov. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
És napi 3 injekció
2013. nov. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Napi 3 szuri gipsz miatt? Az durva.
2013. nov. 27. 17:51
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen de ezt csak asszem 2 hétig kellett.Utána csak sima gipsz.Mikor túl voltam az első műtéten (akkor tették helyre és csavarozták be)akkor volt a két hónap gipsz, utána ahogy tudtam járni kaptam egy ilyen járássegítő cuccot (a térdemnél megvan erősítve és ilyen műszálas cucc amit fel kell csatolni és tartja a lábat). Ez volt kb fél évig.Utána vissza a műtőbe kiszedték a csavarokat , még 2hét gipsz és utána már úgy ahogy jól voltam.De addig kínszenvedés volt.Unatkoztam nem tudtam semmit csinálni
2013. nov. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem tudsz rendesen mozogni, tenni a napi dolgod. A legalapvetőbb tevékenységek is bonyolultak lesznek pl. zuhanyzás, wc-zés. Mindenhez segítség kell pl. öltözés. Viszket a gipsz alatt a lábad, büdösödik is. És nem tudsz úgy aludni ahogy csak akarsz mert mindig ott a nagy nehéz zavaró gipsz :/ Úgyhogy elég rémes a dolog. Inkább a kezed legyen begipszelve, mert akkor még nem vagy annyira tehetetlen mintha a lábad. Sokkal jobban megbeszülöm azóta a mindennapokat, hogy el tudok ugrani a boltba, tudok futni, fürödni rendesen. Pedgi "csak" egy gipsz volt.
2013. nov. 28. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem a bokám tört le, és műteni kellett, betettek egy fémlemezt és 6 csavart. Másfél hétig volt hagyományos gipszsínben, aminek az eleje kicsit nyitott, ezt fáslival körbetekerték, ez sokkal lazább volt viszont rettenetesen nehéz. ma raktak rá könnyített gipszet, ezzel 4 hétig feküdni, utána 2 hétig járni vele és utána 3 hónap gyógytorna. Szóval elleszek én ezzel egy darabig. :)

Ami nagyon rossz, hogy semmit nem tudsz egyedül csinálni, nehézkes a fürdés, mert víz nem szabad érje, lógatni sem lehet, mindig magasabban kell legyen a beteg láb mint a medence. Nem tudod megmosni, még a wc-zés is nehéz ...

Közlekedés vagy mankóval vagy járókerettel. Én speciel a járókeretet jobban preferálom, mert stabilabb, a mankóval majdnem elestem. Öröm az ürömben, hogy van idő meditálni, tévézni, netezni és nincs házimunka és semmilyen munka. Ez most mind a párom feladata.

2013. nov. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja és minden nap injekció. Még van 30 darab.
2013. nov. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!