Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Kiugrott a térdem, magamnak...

Kiugrott a térdem, magamnak rántottam vissza tegnap, eléggé bedagadt, de egyre kevésbé fáj. Most kezd komplikálódni a dolog?

Figyelt kérdés
... mert munka miatt a következő két hétben nem tudok bemenni városba, faluba, általában emberek közé (műszereket kezelek egy kihelyezett mérőtelepen az isten háta mögött). Hogyan ápoljam, hogy a lehető legrövidebb idő alatt felépüljek? Hozatni tudok gyógyszert, ilyen zselés hűtőpárnát meg már hozatok is egy haverral holnap. Azt se vágom igazán, hogyan kell használni. Mélyhűtőből ki, aztán kössem rá a térdemre alvásnál?

#baleset #apróbb
2013. dec. 20. 09:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy jól raktad vissza? Egy röntgen azért nem ártana, mert ha nem jó helyen van, akkor bár ezt a két hetet kibírod, de utána elbúcsúzhatsz a térdedtől...

Vagy legalább hívd fel a háziorvosodat, hogy menjen ki, tapogassa meg jó helyen van-e. A helyedben én nappalra valahogy megpróbálnám rögzíteni a térdemet. Jó szoros fásli, vagy vannak ezek a gumis pántok. Mert ugye jól megnyúltak az ínszalagok, amikor kiugrott a térded, meglazultak, amíg visszanyerik eredeti állapotukat, addig jó, ha segítesz nekik a helyén tartani az ízületet. A térded terhelését kerüld, ha nem akarod folyton visszapakolászni a helyére. Tehát ne emelgess nagy súlyokat.

2013. dec. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Természetesen mozog, nem érzek -a fájdalmon kívül- kattogást, vagy húzódást. Mozogni leginkább csak annyit szoktam, amíg körbejárom az épületet esténként, szóval pihentetni, azt tudom. Szerencsére leginkább számítógépen, meg műszereken dolgozom.


Ez a háziorvosos jó ötlet, de 26 éves vagyok, és konkrétan nem ismerem a háziorvosom. Amióta 18-at betöltöttem, és átkerültem felnőttekkel foglalkozó háziorvoshoz, nem voltam beteg. Mondjuk azelőtt se nagyon.


A legnagyobb gond az, hogy ma még nincsen fáslim (azt is hoznak nekem). Két sállal rögzítem most, úgy-ahogy a térdem.

2013. dec. 20. 09:42
 3/6 A kérdező kommentje:
Ja, és elfelejtettem: köszi a választ!!!
2013. dec. 20. 09:43
 4/6 A kérdező kommentje:
Azt nem tudod esetleg, érdemes-e ilyenkor porcerősítőt, vagy valami hasonlót inni/szedni? Mert ha igen, hozatok olyat is. Ártani csak nem árt.
2013. dec. 20. 09:45
 5/6 anonim ***** válasza:

Ártani nem árt a porcerő tabletta, de a te problémád szempontjából nem is használ :) Ezek a tabletták az ízületi fejek végén lévő porcok egészségének megőrzésében, és talán az ízületi folyadék rendes előállításában segítenek, neked viszont az ínszalagokkal lett próblémád, ha diszlokálódott a térded.

Amint látom van neted, így ki tudod deríteni a körzeti orvosod telefonszámát. Ha nem is megy ki megnézni a térded (remélem azért kimegy :D ), akkor legalább valami kenőcsöt tud ajánlani. Mondjuk ezt a patikus is meg tudja tenni, mondja el a haverod a patikában mi történt, és tud majd ajánlani krémet, neked valami fájdalomcsillapító cucc kellene. Ketoprofén tartalmú krém mondjuk. De ezt a patikus tudni fogja.

A pihentetés a fontos most pár napig, hogy minél könnyebben és kevés maradandó hegesedés kíséretében nyerje vissza az összes ínszalagod az állapotát.

2013. dec. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Szerencsére nem nagyon fáj, algoflex forte az, amit bevettem, eddig jó. Elviselhető mellette a fájdalom. Nagyon meg van dagadva, de gondolom ez természetes. Mintha lohadna lassacskán. Ha valami nagyobb gáz lesz, azért annyi eszem van nekem is, hogy hívok ide egy orvost. Szombathely környékén vagyok, az a legközelebbi nagyobb város, onnan tudok hívni valakit.


Köszönöm szépen a segítséged!

2013. dec. 20. 13:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!