Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Valaki segítsen kérem? (csöntt...

Valaki segítsen kérem? (csönttörés, jobb kéz)

Figyelt kérdés
Olyan válaszoljon, aki már átélte ezt, vagy van tapasztalata.Tudjátok mindössze 13 éves vagyok.Tesiórán történt mindez. Mindkét csont eltört a jobb kezemben. És lenne pár kérdésem, amire jó lenne, ha választ kapnék,hogy mire kell számítanom. Az első kérdésem az lenne,hogy körülbelül meddig szükséges hogy a gipsz rajtamaradjon? A második kérdésem az lenne , hogy mennyivel jobb a műanyag gipsz(arra lesz lecserélve 23-án)? Tudom sokaknak ez egy hülye kérdés,de tudnom kell:23áig lesz e elég erő ahhoz a kezemben , hogy tudjak játszani..így is már kétségbe vagyok esve hogy az o.társaim játszanak . Válaszaitokat előre is köszönöm!. ó még egy dolog, ha meglesz a műanyag gipszem akkor azt már szabad lefele tartanom? ugy értem hogy lógatni?

2013. dec. 20. 13:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Kb 4-5 hétig kell rajta maradnia a gipsznek, utána még több hét a teljes gyógyulás. A műanyag gipsz sokkal jobb, könnyebb, és talán mosakodhatsz is vele (ebben nem vagyok biztos).

Ha megmondod, MIT szeretnél játszani, akkor jobban fogunk tudni segíteni, mert táblás játékokat pl. fogsz tudni játszani, kézilabdát nem.

Nem fogod tudni lógatni a műanyag gipszet sem. Elméletileg eleve L alakban gipszelik a könyököddel együtt.

2013. dec. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Pontosan melyik csontjaid törtek el? Mekkora gipszed van most, mettől meddig érő?

2013. dec. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

nos,egyébként számítógépes játékokra ggondoltam,

a jobb kezem van eltörve a csuklómtól a karom közepéig

én úgy tudtam, hogy a műanyag gipszbőkl nincsen könyökig érő

2013. dec. 20. 17:54
 4/15 A kérdező kommentje:

a baleset december 13án történt, jelenleg könyökig érő nehéz gipszem van

a doktor azt mondta hogy 23án kell visszamenni ujabb röntgenre, és akkor ha jól kezd összeforrni a csont,akkor lehet hogy műanyagra cseréli le

előre is köszönöm a válaszokat

2013. dec. 20. 18:01
 5/15 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Melyik csontjaid törtek akkor el?

Nem az alkarban található kettő csont?

Mert akkor műhiba, ha a könyöködet nem rögzítették. A törés "mellett" lévő 2 ízületet kell mozdualtlanná tenni, azaz a csuklónak és a könyöknek is rögzítve kéne lennie, felkarközépig gipszelve! (Testvéremnek volt ilyen törése, neki is így gipszelték.)

Nem akarlak elkeseríteni, de nem hiszem, hogy fogsz tudni játszani. És egy ideig még utána se, mert ügyetlen lesz a kezed.

2013. dec. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ja és műanyaggal volt gipszelve a tesómnak tenyérközéptől felkarközépig.
2013. dec. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ,és igen az alkaromban található 2 csont tört el.. és jelenlej könyökig van gipszelve
2013. dec. 21. 08:00
 8/15 A kérdező kommentje:
tehát azt akarod nekem mondani, hogy egész szünet alatt nem fogok tudni játszani, tudod ebbe bele fogok őrülni :(
2013. dec. 21. 08:07
 9/15 anonim ***** válasza:
Dehogy fogsz :) Nézel filmet, olvasol, bármi. Jobb is az, ha találsz magadnak még valami szórakozást a számítógépes játékok mellett, hogy ne legyél kis gépfüggő junkie. (Mondom ezt úgy, hogy programozó vagyok, és én se vetem meg a számítógépes játékokat, de azt azért el kell érni, hogy simán meg tudj lenni nélkülük, többek közt egy nyolcórás munkahely mellett sincs már idő játszani.) Tekintsd ezt fejlődési lehetőségnek... Hajrá :)
2013. dec. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.. de mégis mennyi idő nem játszásról beszélünk?
2013. dec. 21. 18:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!