Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mit tegyek? Megsérültem...

Mit tegyek? Megsérültem sportolás közben de nem tudom mi lehet a baj. Tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok, 5 éve rugbyzek, tudom nem valami nőies sport de szeretem. Vékony, formás és törékeny alkatom van de komolyabb törésem nem volt csak szalaghúzódásom, agyrázkódás és társai. November elején volt egy meccsünk ahol magamrarántottam a lányt és a fejemre esett. Lett egy vérömleny a homlokomon bal oldalt. Amikor a vérömleny elmúlt éreztem egy csomót a helyén de azthittem elmúlik. Mostanra csak egyre inkább fáj, érzékeny a fejem azon a részen. A csapattársaim azt mondták lehet beszilánkosodott a fejem a csomó alatt vagy valami nagy gáz van. De mit csináljak? Szerintetek? Mi lehet ez?
2013. dec. 26. 15:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Mondjuk holnap bemész a kórházba mondjuk a traumatológiára azt ugyanezt elmeséled a dokinak. A többit ő elintézi.
2013. dec. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de nekem már az is furcsa, hogy egy vérömlennyel a homlokodon a szüleid nem rohantak be veled az ügyeletre. Ha novemberben történt a dolog, már nem valószínű, hogy bármi súlyos lenne, de akár végzetes is lehetett volna. Unokatesóm egyszer lefejelt a lépcsőkorlátot, az égvilágon semmi baja nem volt, felállt, nem érzett semmit, mégis a helyszínen lévő orvos ragaszkodott, hogy vigyék be a kórházba MRI-re. Szerencsére nem volt semmi baj, de előfordulhat ilyenkor belső vérzés is az agyban, aminek halál a vége. Persze nem egy hónap múlva, szóval emiatt most már nehogy el kezdj reszketni!
2013. dec. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Lehet komolyabb bajod is! Az ilyen vérömlenyek akár hetekkel e sérülés után is, embóliát okozhatnak. Ilyenkor az erekben alvad a vér,ami ha nem szívódik fel,egyszercsak "elindul" a keringéssel.
2013. dec. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!