Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Egy másodfokú égési sérülés...

Egy másodfokú égési sérülés meddig hagy nyomot?

Figyelt kérdés
Volt egy nehéz időszakom, már vége, de sok hülyeségek csináltam. Egy haverommal beleégettünk egy-egy keresztet a bal kézfejünkbe, de már nagyon megbántam. Nem fájt, de mégiscsak ott marad... Nem vagyok rá büszke. A kérdés az lenne, hogy mikor múlik el?

2014. jan. 29. 19:42
 1/4 anonim ***** válasza:
82%

A másodfokú fáj (tapasztalat)

Másodfokúban is van felületes és mély.

Az sem mindegy, hogy mekkora terület.

Nekem több mint egy éve volt másodfokú égésem az alkarom több mint felén. Kb. a kétharmada látszik még a sebnek.

Tudni kellene, hogy neked mekkora területű volt az égés, és ténylegesen milyen fokú volt (hólyagos volt-e, ha igen mennyire, stb)

2014. jan. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Jogos kérdések.

A két alkaromon és kézfejemen nem érzek semmilyen fájdalmat, csak minimálisan. Ezért nem sikítoztam, nem vágtam fejeket, nem is reagáltam szinte. Rossz a vérkeringésem egy régi lelki betegség miatt. Nem is értem.. De ezért nem fájt.

A mérete kb. egy négyzetcentiméter. Hólyagos volt, nagyon, de kiszorítottam belőle a folyadékot, és sebes lett. Elég mély, de vigyázok rá.

Így mennyi idő lehet? És ha alkoholt teszek rá, az égési sérülésre is jó?

2014. jan. 29. 21:00
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, még most is sebes.

Betadine folyadékkal fertőtlenítsd.

Ha hozzá tudsz jutni, akkor Ialugen krémmel kezeld (recept köteles) Ha nem tudsz hozzájutni, akkor Dermazin krém is jó (az szabadon vásárolható)

Steril gézzel kösd be.

Egészen addig, amíg nyílt seb van rajta.

Ne érje víz, azzal is elfertőzheted.

Ha megfelelően kezeled, pár nap múlva nem kell kötni (nekem 2 hónapig kellett kötni, de az 25 x 7-10 cm-s nyílt seb volt)

Amikor már nem kell kötni, akkor már Neogranormon krémmel is elég kenni.

2014. jan. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. jan. 30. 06:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!