Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Az anterográd amnéziáról...

Az anterográd amnéziáról szeretnék tudni többet (? )

Figyelt kérdés

Öcsémnek (15 éves) 1,5 hete balesete volt és arcára esett, a kórházban zavart volt, középiskolás de azt mondta általánosba jár de a nevét és a napot és a születési idejét tudta.utána kicsit tisztult a feje de nagyon közönyös és rengeteget aludt. 3-szor CT-zték de nincs bevérzés a fejében. a lapján commotio cerebri (agyrázkódás ) állt. Kapott vízhajtókat az agy nyomásának a csökkentésére.Végül haza engedték egy hét után és majd egy hónap múlva visszahívják. Itthon nem csinál semmit és elmondása szerint semmi sem foglalkoztatja és csak a jelenben van. 1-2 dolgokra emlékszik a tegnapokról de nem sokra. Gondolom ez így van rendjén a gyógyulás idejéig.Az interneten már az összes ilyen cikket átolvastam és gyík-et is átfutottam.

Ez normális lefolyása egy komolyabb agyrázkódásnak?

Történt már veletek vagy ismerősötökkel hasonló?

Mennyi ideig tart egy ilyen gyógyulás? A net 1hét és több hónap közötti időtartamot mond.

Minden hozzászólás érdekel és előre is köszönöm a segítséget.



2014. febr. 1. 01:05
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja és a baleset előtti dolgokra elég jól emlékszik
2014. febr. 1. 01:10
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem 2 hónapja volt az arcomra estem tesin.Az aznapra nem emlékeztem csak homályosan a balesetre meg egyáltalán nem de az előtte lévő dolgok tiszták voltak.Bevittek a kórházba, megröntgeneztek és a nap végére már semmi bajom nem volt így hazaengedtek.Mostmár mindenre emlékszek a balesetet kivéve(arróp azt mondták talán sose fogok rá emlékezni) és már jól vagyok.bár néha még érzem a hatását.ha az orvosok azt mondták rendben van akkor biztos nem lesz baja:)

14/l

2014. febr. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Engem egyszer elütött egy busz kb 2 éve és az egész életemet elfelejtettem, de teljesen egészséges maradtam. Nagyon vicces így utólag belegondolni, hogy azt se tudtam, hogy mi az a tükör XD
2015. máj. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!