Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » 3 napja megsütöttem a homlokom...

3 napja megsütöttem a homlokom hajsütővassal, így most ott éktelenkedik egy nem túl mutatós seb. Ugye el fog múlni?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy buta kérdésnek tűnik, de a barátnőm megégette a kezét a hajvasalójával, és neki megmaradt a heg. Pedig már egy éve történt. Ezért nagyon izgulok, mert nem szeretném, ha örökre csúfítaná a fejemet. Szerintetek? 210 fokos volt különben, de kb csak egy pillanatra ért oda. Tényleg elég ronda.

2014. márc. 13. 13:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Megmarad.
2014. márc. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%
attól függ milyen mély de általában idövel halványodnak, van olyan ami elmulik (függ a seb gyogyulási hajlamodtól is) és van amelyiknek marad valamennyi nyoma.
2014. márc. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
73%
Igen leginkább a hajlamtól,illetve attól függ,hogy a bőr milyen mélyen lévő rétegeit égetted meg. Arra figyelj oda,hogy ne érje nap,mert akkor nagyobb a valószínűsége,hogy látszani fog.
2014. márc. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
76%
Nekem is megmaradt a hét,pedig kb 150 fokkal égettem meg. Hogy milyen lesz e végeredmény,az csak a bőrödtől függ.
2014. márc. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nekem 1 év után múlt el a fehér heg, addig fésülj rá frufrut.
2014. márc. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
34%
3. vagyok. A leszavazás ellenére fogadd meg,amit írtam. Én ezt nem a kisujjamból szoptam,ez a szakmám és tapasztalatom nem egy,hanem sok eset után. Mindenféle seb,heg nagyobb valószínűséggel gyógyul maradandóan,ha nap éri.
2014. márc. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
70%
Egy sebhely sosem barnul le, gondolom ezért képzeled azt, hogy ha nap éri látszani fog... Azért látszik, mert körülötte barnul a heg pedig nem.
2014. márc. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
55%

Nem ezért gondolom és nem csak gondolom. 16 éves bőrgyógyászati tapasztalattal.

Kérdezz rá akár orvosra,akár nézz utána pl. a neten.

Én megtettem,mert hiába mondok bármit nem hiszed el:

"A friss hegeket soha ne tegyük ki közvetlen napfénynek. Ilyenkor a hegképződési folyamat még nem fejeződött be, és a napsugárzás negatívan befolyásolhatja az érzékeny bőrszövet alakulását. Megszakítja a szövetek regenerációját, így nem kívánt változásokat okozhat a bőr színében vagy látványában." Ennyit erről.

2014. márc. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

3., nem tudom mire gondolsz, én mindenkit felpontoztam. Bár az elsőt majdnem le, mert abban reménykedtem, hogy csak rám akar ijeszteni, de utána inkább megvártam, hogy legyen több válasz, és csak utána pontoztam.


Annyira azért nem durva, ahogy leírtam, de zavar. Szerencsére ilyen időben napoztatni nem igazán tudom, szoliba nem járok.

2014. márc. 13. 19:54
 10/13 anonim ***** válasza:
55%
Kedves kérdező! Nem a lepontozásról van szó,hanem arról,hogy jót akarok neked.Adtam egy tanácsot,amit olyan válaszolók,akik nem értenek hozzá lepontoznak, mintha hülyeség lenne. Pedig nem az! Ha valaki valamihez nem ért ne ítélkezzen olyan dologban!
2014. márc. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!