Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Megégetett bőrfelület feszülő...

Megégetett bőrfelület feszülő érzése ellen, mit lehet használni? Mennyi idő alatt gyógyul egy ilyen?

Figyelt kérdés

Egy hete megégettem egyik kézfejem három ujját (felül) és 200 forintos nagyságban a kézfejemet is. Orvosi tanácsra itthon szellőztetem a kezem, ha kimegyek bekötöm.

A hólyagosodás lassan múlik, de egyre jobban feszül a bőr, mikor ökölbe szorítom a kezem.



2014. ápr. 3. 23:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Testápoló szerintem jó rá, de aztán ne üss agyon, ha nem :D
2014. ápr. 3. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Bepanthen kenőcs.
2014. ápr. 3. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Testápoló NEM jó rá!

Van kifejezetten égési sérülésre ilyen fújós trutyi, panthenol a neve!

2014. ápr. 4. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Így van! A testápolót nem erre találták ki! Lehet a patikában kapni hidratáló hatású kenőcsöt,amiben nincsen semmilyen illat,színezék,tartósítószer( Hydrophil non ion) a neve,vagy égésre való kenőcsöt.
2014. ápr. 4. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is így jártam, nekem több helyen megégett a kezem a ráfröccsenő forró olajtól, most, hogy már a hólyagok lementek és feszül a bőröm, körömvirág krémmel kenegetem, gyógyszertárban vettem.
2014. ápr. 4. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat!

Azt a tanácsot kaptam, hogy orvostól, hogy ne kenegessem túl sokat, max. naponta egyszer, mert akkor nem tud a hólyagosodás megszűnni. Száradnia kell. Ha ezen túl vagyok, akkor már lehet többször kenegetni. Patikai natúr testápolóval, vagy sudocrem-mel, neogranormon-nal.

A merevedés ellen a legjobb a tornáztatás. Sajnos nem fájdalommentes, de mindenképp mozgatni kell!


/Én is olajjal égettem le sajnos, ami egy fokkal rosszabb, mint vízzel. Hiszen sokkal forróbb (víz 100 C° az olaj 150-200 C°), és jobban elterül a felületen, mélyebbre hatol a bőrpórusokban, ráadásul nehezebben öblíti le a folyóvíz (ha sikerül alá tenni a forrázás után). /

2014. ápr. 4. 12:35
 7/8 A kérdező kommentje:

Gondoltam leírom, mi lett a végeredmény.


Szépen meggyógyult a kezem! Még kissé foltos a bőr, mintha koszos lenne, forróvíztől még ki is pirul, de már nem érzékeny.

Utcán, nyilvános helyen eleinte bekötöttem. Itthon pedig hagytam levegőzni. Kora-esténként bekentem sudocrem-mel vékonyan. Éjszakára szintén bekötöttem, mert a hólyagosodás ideje alatt néha nedvedzett. (kidörzsölheti az ágynemű) Orvosok azt mondják a hójagokat otthon nem kell kiszúrni, de ők ezt teszik. De mivel feleségem egészségügyben dolgozik hozott vékony steril tűket, amivel gond nélkül kiszúrhatóak. Így sokkal gyorsabban gyógyul, és nem magától hasad fel fájdalmasan.

Miután elmúlt a hólyagosodás, kötözés helyett megtette a egészségügyi cérnakesztyű is. (patikában kapható)

2014. máj. 12. 18:36
 8/8 anonim ***** válasza:
Örülök,hogy rendben vagy! A "piszok"majd lekopik :)
2014. máj. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!