Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Megnyújtottam a térdszalagomat...

Megnyújtottam a térdszalagomat de csak minimálisan és a hidegben fáj illetve ha guggolok, valami gyógymód?

Figyelt kérdés
akármi jöhet, kenőcs, gyógyszer stb de már nagyon zavar:(

2014. ápr. 5. 18:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Az ízületek nagyon lassan regenerálódnak. Pihentetni kell, mást nem tudsz csinálni. Én is meghúztam a térdszalagomat, és majdnem egy év volt, mire rendbejött.
2014. ápr. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Felpolcolás, borogatás, jegelés (fagyasztott borsó), krémek, éjszakai pakolások is segítenek... 1-2 hétig kéne rendszerezni ezeket, ezután fokozatosan tornáztatni, de semmi sportot nem kellene űzni, vagy terhelni a lábat 2 hónapig... a javulás érdekében... A lassú, fokozatos terhelésre nagyon kell ügyelni. Lehet, hogy 2 hét után már azt érzed, hogy nagyon jó, de ez téves riasztás általában. Nem szabad erőltetni. Ezután elgyengülhet, tehát térdrögzítőre is lehet, hogy szükség lesz.
2014. ápr. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 kika26 ***** válasza:
Szia az előttem szólókat követném jegeld, kenyegesd Heparoiddal (ha lehet akkor az ibalginos verzióval) az egész térdkalácsodat meg a körülötte lévő részt 2mm vastagon tegyél rá zacskót és lazán kösd be. Először csak olyan fél órára ha nincs utána baj vele akkor késöbb már maradhat egész éjjszaka rajta. Ha nagyon belenne dagadva a lábat akkor Aescint vegyél be. Ha lehet akkor ne gugoljál sokat az megerőlteti. Ha kellően megerősíted a comb izmodat akkor már nem fog fájni. Nyújtsd ki mind 2 lábadat és szorítsd majd lazítsd el az izmodat kezd napi 50-nel minden nap 10-zel többet. Vagy a "jó" lábadat hajlítsd be a másik lábat legyen nyújtva a lábfejedet húzd be (az újjaid felfelé nézzenek) és lasan emeld fel nyújtott lábbal figyelj arra hogy szép lassan emeld meg és engedd le. Napi 25 és ezt is 10-zel kell növelni naponta. Ha ez így könnyű akkor használ felcsatolható súlyokat. Próbáld ki azt hogy mind2 lábad nyújtva és egy kb.mint 1-es kézilabda nagyságu labdát tegyél a vádliaid közé és nyomnd össze majd lazits. Ebből nemkell túl sokat úgy 20 elég. /L
2014. ápr. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2014. ápr. 11. 06:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!