Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Eltörhetett a bokám? Vagy...

Eltörhetett a bokám? Vagy szalagszakadás?

Figyelt kérdés
Kb. 1 órája leestem az emeletes ágyról (kb. 1,5 méter) úgy, hogy a bokámra estem. Egy kicsit belilult és feldagadt.Rálépni rá tudok csak nagyon fájdalmas. 12/l

2014. ápr. 12. 22:26
 1/9 anonim ***** válasza:
Polcold fel (magyarul feküdj le, és tegyél párnákat a lábad alá...), jegeld (fagyasztott borsóval), borogasd, kenegesd krémmel... de attól, hogy leesel, nem igazán lehet szalagszakadás... ha meg rátudsz állni, a törésben se vagyok biztos. Látnom kellene ahhoz... maximum egy képet küldhetsz üzenetben a bokáról... De el kellene látogatni egy szakemberhez, ha már feldagadt és lila is... Na meg attól is függ, hogy hogy estél, mármint hogyan érkeztél talajra... Bármi kérdésed van, írj üzenetet nyugodtan.
2014. ápr. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha rá tudsz állni, biztos hogy nem tört el.
2014. ápr. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi vàlaszokat. 2. kommentelőnk: Osztálytársamnak el tört a suliban bokája és még is 1 órát futottunk mire érezte, hogy valami nem oké.
2014. ápr. 12. 22:40
 4/9 anonim ***** válasza:

Én sem éreztem anno rögtön, hogy eltört a kezem. Zsibbadt kicsit, fájt, nehezebben mozgattam emiatt, be is dagadt, de nem tudtam eldönteni, hogy lehet-e komolyabb oka, avagy sem.

Ha eltört, akkor órákon belül elkezd olyan brutálisan és csillapíthatatlanul fájni, hogy másra gondolni sem tudsz, csak arra, hogy végre orvoshoz kerülj és megszüntessék a fájdalmadat. Nekem mondjuk elég komoly törésem volt, még ha elmozdulással nem is járt. 2-3 órán keresztül nem tudtam eldönteni, hogy kell-e orvos, vagy sem, aztán egyre rosszabb lett (gondolom ahogy az adrenalin elillant) és egyértelművé vált a helyzet.

Mindenképpen pihentesd, és polcold fel, jegeld, ahogy már mondták.

2014. ápr. 12. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Meg kell röntgeneztetni.
2014. ápr. 13. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Remélem, voltál orvosnál. Jobban vagy? Mi a helyzet?
2014. ápr. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Voltam és már jobban is vagyok. :) Nem tört el szerencsére, "csak" elrepedt. :/
2014. ápr. 15. 10:07
 8/9 anonim válasza:
Azóta rendbe jött a bokád?
2014. dec. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen. :) Köszönöm, hogy megkérdezted. :)
2015. jan. 2. 03:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!