Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » ASC laterial release térdműtét...

ASC laterial release térdműtétet javasoltak nekem. Tapasztalatok? 17/L

Figyelt kérdés

A medialis meniscusom degenerált, beszakadás a hátsó szarvnál, szomszédos hyalinporc károsodása- MRI által állapították meg.

Az orvos a fenti műtétet javasolta. Mennyire éri meg? Mennyire van arra esély, hogy többet ártok vele a jövőmre nézve? Térdemet behajlítani teljesen már nem tudom, de versenyszerűen lovagolok; ebben ez nem akadályoz. Mennyi ideig kell pihentetni, mennyi idő múlva terhelhető, űzhető tovább a sport?

Kérlek írjatok választ, előre is köszönöm!



#műtét #térd #artroscope
2014. ápr. 22. 20:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Pontosan egy hónapja műtöttek ugyanezzel a problémával. Artroszkóposan csinálták, 4 napot voltam bent a kórházban. Úgy tűnt, hogy minden rendben, aztán a poszt.op. 5. napján bevérzett a térdem. Megpróbálta leszívni az orvos, de olyan mennyiségű volt az alvadt vér, hogy inkább újra megműtöttek. Ráaadásul ezúttal egy 5 centis vágásom is lett.

Mostanra szerencsére már sokkal jobb a lábam, de 2 hetet töltöttem összesen kórházban, szóval nem volt egyszerű. Nekem most kezdődik a gyógytorna és a fizikoterápia, és reménykedem, hogy jobb lesz mint műtét előtt.

Az orvosom nekem azt mondta, hogy körülbelül 1 hónap múlva elkezdhetek újra sportolni(fokozatos terheléssel)


Szerintem, ha nem akadályoz a mindennapos tevékenységben, akkor ne ragaszkodj a műtéthez, mert ugyebár amibe egyszer belenyúlnak, az sohasem lesz olyan mint régen. Próbáld meg gyógytornával megerősíteni az izmokat, azzal sokat tudsz javítani a helyzeten. Aztán ha ez sem segít, akkor lehet szó műtétről. 17/L

2014. ápr. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy már egyre inkább akadályoz a mindennapi dolgokban is. Mert oké, kaptam felmentést, így nem kell tesiórán futni. De már ha csak sétálok (nem sokat), is fáj, ha egy helyben kell állnom, akkor sem jó... És már lovaglás közben is zavar. Azt azonban nem tehetem meg, hogy a másik lábamat jobban terhelem, mert a másik térdem se túl jó, így legalább arra igyekszem a lehetőségekhez képest vigyázni...

Köszönöm a választ!

2014. ápr. 23. 19:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!