Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ha felteszem a fáslit, nem...

Ha felteszem a fáslit, nem tud kimenni a térdem?

Figyelt kérdés

2014. máj. 3. 22:47
 1/7 anonim ***** válasza:
A fásli valamennyit tart, de nem pótolja teljesen a szalagok ízület-stabilizáló feladatát.
2014. máj. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Dehogynem. Nem is szokták javasolni az izület "tartására".
2014. máj. 3. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 weapon válasza:
szerintem ez egyén függő, kinek milyenek az izületei, viszont én azt halottam, hogy ha sokat van megtámasztva valamilyen izület, nem használj ki az ember 100%-ban a funcióját,hanem besegít valamilyen segéd-ezközzel,azzal ronthat a helyzeten,jobban elgyengülnek a porcok,ezért is olyan satnya a mai ember...el vagyunk kényelmesedve,bebizonyították,2ezer évvel ezelőtti nőkön 10%-kal több izom volt, mint a mai átlag férfiakon.durva mi?
2014. máj. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 kika26 ***** válasza:
Szia, ez attól függ hogy mit csinálsz. Pl. én sportolok /kézilabda/ és rendes vassal ellátott rögzítőben is kimegy a térdem. Az első térdficam után nemárt pihenteni a lábadat. Valószínűleg azért megy ki a térded mert gyengék a szalagaid. Ezek megerősítésére vannak gyógytornák amiket othol is elvégezhetsz. A fásli egymagában nem sokat véd, tart. Voltál ortopédnál?
2014. máj. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nekem egyszer ment ki karate edzésen még tavaly növemberben.3 hétig volt rajt gipsz,voltam ortopédorvosnál és jártam 10 hétig gyógytornára is.De azóta félek,hogy megint elesek és kimegy.
2014. máj. 4. 14:24
 6/7 anonim ***** válasza:
A fásli nem fogja megakadályozni,hogy kificamodjon. Erre a fém merevítős rögzítők vannak,de még az sem 100%-os. És igaza van annak aki,azt írja,hogy nem szabad rendszeresen használni,mert szinte "elsorvadnak" az ínak,szalagok,izmok és csak még rosszabb lesz a helyzet. Ha az előző ficamod után megfelelő ideig volt rögzítve, ,utána szakszerűen lettek visszaerősítve az izmok, szakadásod sem volt és ez csak egyszeri alkalommal történt,akkor valószínűleg nem lesz vele máskor gondod. Persze,ha ismét valamilyen erőbehatás éri akkor újra ficamodhat. Viszont habituális(gyakran ismétlődő) ficam esetén el kell menni ortopédiára és ott megmondják,hogy mi a teendő,mit kell használnod. Minden esetre ne fáslizd!
2014. máj. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
DE, csak veled együtt...
2014. máj. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!