Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az udvarra sem merek kimenni,...

Az udvarra sem merek kimenni, mert valaki megláthat. Lehet ennyire súlyos a szociális fóbia?

Figyelt kérdés
2014. febr. 16. 14:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
mitöl is félsz? o.O
2014. febr. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hogy meglátnak, hogy megszólítanak...
2014. febr. 16. 14:39
 3/12 anonim ***** válasza:
És? Ők nem hasonló humanoidok, mint te? Akkor? Most itt tudsz beszélgetni, mert nem látunk?
2014. febr. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
26%
Én most is látlak!!!
2014. febr. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
ne fokozd Akvyr...
2014. febr. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Igen, lehet. Alapvetően lehet szituációhoz kötött, mint nekem, vagy általános, mint ezek szerint neked. Így viszont nehéz lesz segítséget is kérni, mert ugye a pszichológushoz is el kell menni.
2014. febr. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Igen, lehet. Beszéld meg rokonnal, baráttal, hogy legalább orvoshoz kísérjen el. Mert ez magától nem gyógyul meg
2014. febr. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg tényleg fóbiád van, amin egy pszichológus segíthet. Azonban a pszichológus is csak elmagyarázni tudja, segít neked megtalálni a saját lelki békéd.


Az én javaslatom: Kapcsold be a TV-t, nézd meg, milyen primitívek a valóságshow-k. Nézd meg, hogy viselkednek ott. Egy normális ember nem viselkedne így a való életben, mert pillanatok alatt egy barátja sem maradna. Ehhez képest az, ha tiszta vagy és egy tiszta ruhát felveszel, majd kimész az utcára semmi. Az emberek már annyira közömbösek, hogy max. rád néznek, de igazából nem is figyelnek, csak bambulnak ki a fejükből. Ne érdekeljen, mások mit gondolnak, vagy mit néznek, kimondani úgysem fogják... Ezért idegenek. Egyszerűen ne nézz rájuk, hanem menj ki és sétálj, meglátod, semmi gond nem fog történni. Sokan felöltöznek még a plázába is csinosan. Én sokszor szakadt munkásruhában megyek be, mégsem néz ki senki... Vagy lehet, kinéz, de engem nem érdekel. Az is csak egy bolt, nem szórakozóhely és nem az számít, hogy öltözik az ember, hanem, hogy vásárol-e.


Ha testi hibád van, akkor sem kell elkeseredni. Az emberek már eléggé elfogadóak ahhoz, hogy nem szólnak (vagy nem mernek szólni) érte.


Szóval, hajrá! :)

2014. febr. 19. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
megszólítani az esetek többségében nem fognak... ha az is zavar, hogy rádnéznek, csináld azt, hogy te is mélyen a szemükbe nézel afféle "mit nézel" alapon. hidd el hamar le fogja venni rólad a szemét.
2014. febr. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Utolsó, ez tuti ötlet!!!
2014. febr. 21. 16:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!